Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Notebook Ömrünü Uzatmanın Sırları

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » Notebook Ömrünü Uzatmanın Sırları
Notebook Ömrünü Uzatmanın Sırları

Sahip olduğunuz bir notebook varsa ve “uzun ömürlü” olmasını istiyorsanız HP’nin bu konuda dikkat çektiği bir kaç hususu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Sahip olduğunuz bir notebook varsa ve “uzun ömürlü” olmasını istiyorsanız HP’nin bu konuda dikkat çektiği bir kaç hususu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Notebook kullanıcıları, daha çok cihazlarının kendilerine ne gibi bir fayda sağlayabileceğinin arayışını sürdürür, kendilerinin, bu cihazların daha iyi bir durumda olmalarını sağlamak adına neler yapabileceklerini atlarlar. HP’nin, resmi portalında Notebook için;
Ona, evcil köpeğiniz gibi davranın. Aşırı beslemeyin(dosyalarla şişirmeyin), aç kalmasına müsaade etmeyin, temiz kullanın, güneşin altındaki bir arabanın içerisinde bırakmayın ve pek tabi, kullanırken nazik olun!
deniliyor. Ama espri bir tarafa, Notebookların ömürlerine ömür katacak bir kaç teknik verelim ;

–  Batarya ömrü, bir Notebook için en önemli unsurların başında geliyor. Zamanla kullanım süresi azalacaktır. Ancak, batarya ömrünü olabildiğince uzun tutmanız için bazı unsurları göz önünde tutmanızın faydası var. Batarya, yüzde 10-20 seviyesine düştüğü zaman şarj etmek, pil ömrünü daha uzun koruyabilir. Eğer, Notebookuzun süre kullanılmayacaksa pilini ayırmak ve serin bir yerde tutmak daha iyi olabilir. 
 
–  Cihazın aşırı ısınmasına izin vermeyin. İşlemci hızını düşürmek gibi cihazınızın ayarlarında bir takım düzenlemeler yaparak, aşırı ısınmasını engelleyebilirsiniz. Benzer şekilde notebook’a ısısını takip edecek bir yazılım indirerek, ve fan çalışma sıklığını ayarlayarak ısıdan daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.
 
–  Aşırı ısınma, salt bilgisayarınızın çok çalışmasından değil, havalandırma aralıklarının bir takım nesnelerle bloke edilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Bunun oluşumunu engellemek için havalandırma aralıklarının duvar, masa gibi engellerle kapatılmadığından emin olun ve havalandırma aralıklarını periyodik olarak temizlemeye gayret edin.
 
–  Notebookların belki de en pahalı parçası LCD ekranlarıdır. Çizilmemesine, sıvı maddelerle temas etmemelerine özen gösterin. Silerken, temizlik maddeleri ve alkol kullanmadığınızdan emin olun. Zira bu tür maddeler, sonradan çıkartılması mümkün olmayan lekelere neden olacaktır. Ekranlarınızı, yumuşak toz bezleri ile dairesel hareketlerle silin. Ekrana, olabildiğince dokunmamaya özen gösterin. Bizden söylemesi.

Notebook Ömrünü Uzatmanın Sırları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

windows 8 için bahsedilmeyenler Bios Çeşitleri Yarar Eczanesi Kağıt Parayı İcat Eden Kimdi? FATİH KIRTASİYE VE BÜRO MALZEMELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Sonsuz Öyküm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır