Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Öğretmen polisler, vatandaşı suça karşı eğitiyor

Ana Sayfa » Haber » Öğretmen polisler, vatandaşı suça karşı eğitiyor
Öğretmen polisler, vatandaşı suça karşı eğitiyor

Polisler, üniversite öğrencileri ile bazı işyerlerinin çalışanlarına, hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık başta olmak üzere çeşitli konularda eğitim veriyor. Daha önceden yaşanan çeşitli olaylara ait güvenlik kamerası görüntülerini derleyen polisler, çeşitli suçları kapsayan video kayıtlarını slaytlar eşliğinde gösterip, zanlıların suç işleme metotlarını ve alınması gereken tedbirleri anlatıyor. Adeta bir öğretmen gibi bilgiler veren polisler, sosyal bir problem olan suçun toplumun her kesiminin elbirliğiyle çözülebileceğine dikkat çekiyor.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, hırsızlık, yankesicilik ve dolandırıcılık gibi suçlarda, zanlının mağdurun zararının yeterince giderilemediğini belirledi. Emniyet görevlileri bu suçların alınacak basit tedbir-lerle önlenebilecek olmasına rağmen yeterli bilgileri olmadığı için vatandaşların önlem almadığını tespit etti. Toplum polisleri, suç ve suçlu ile mücadele edip insanların zarara uğramasını önlemek amacıyla örnek bir eğitim programını uygulamaya soktu. Polisler, uygulama çerçevesinde önceden hazırladıkları sunumlarla üniversite öğrencileri ile bazı işyeri sahipleri ve çalışanlarına, başta hırsızlık olmak üzere benzer suçlar hakkında eğitim veriyor. Polisler böylece suçun olmadan önlenmesi ve benzer suçlarla karşılaşabilecek vatandaşların maddi olarak zarar görmesinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Bazı iş yeri çalışanlarının eğitim sayesinde iş yerlerinden hırsızlık yapan zanlıyı yakalayıp polise teslim ettiğine dikkati çeken toplum polisleri, birçok kişinin de suçun oluşmaması için önlem aldığına dikkati çektiler.

Öğretmen polisler, vatandaşı suça karşı eğitiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Miraç Kandili kutlandı

Miraç Kandili kutlandı 06 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi DEMİRTAŞTAN SÜPÜRGECİLİK LTD. ŞTİ. Maden Kazaları ve Meslek Hastalıklarının Azaltılması Binbir Gece Masalları Tifo Can sıkıntısı öldürüyor! Hülya’yı Ti’ye Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır