Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Rusya’dan müjde: Domuz gribi aşısı hazır

Ana Sayfa » Sağlık » Bulaşıcı Hastalıklar » Rusya’dan müjde: Domuz gribi aşısı hazır
Rusya’dan müjde: Domuz gribi aşısı hazır

Domuz gribi olarak bilinen A/H1N1 virüsü dünyada hem yayılmaya hem de can almaya devam ederken, Rusya Bilimler Akademisi’nden aşı müjdesi geldi

Akademi Grip Enstitüsü Başkanı Oleg Kiselyov, domuz gribi virüsü aşısının 1 Ekim’de artık hazır olacağını söyledi. St.Petersburg kentinde basına bilgi veren Rus bilim adamı, “A/H1N1 virüsü aşısının ilk üretimi 1 Ekim’de hazır olacak.” dedi.

Kiselyov, daha önce de yaptığı açıklamada, ABD’li meslektaşlarından önce domuz gribi olarak bilinen A/H1N1 virüsü aşısını bulacaklarını iddia etmişti. İnterfaks’a konuşan Rus bilim adamı, “Biz Amerikalı meslektaşlarımızdan daha yoğun bir grafikte çalışıyoruz. A/H1N1 virüsü aşısının Amerikalılardan önce ilk bizim icat edeceğimizi umuyorum.” demişti.

Rusya’da domuz gribi olarak bilinen A/H1N1 virüsüne yakalananların sayısı 18’i buldu. Geçtiğimiz cuma günü ise Rusya Halk Sağlığı Dairesi Başkanı Gennadi Onişenko virüs sayısının 16 olduğunu açıklamıştı. Moskova’da düzenlenen Seliger-2009 Forumu’nda konuşan Onişenko, paniğe kapılmaya gerek olmadığını, hastaların tedavi süreçlerinin olumlu ilerlediğini söylemişti.

Bir uyarıda da bulunan Onişenko, “A/H1N1 virüsüne dikkatli bakmak lazım. Uzmanlar virüsün mutasyon geçirebileceğinden ve daha tehlikeli özellikler taşıyabileceğinden endişe ediyor.” demişti.

Dünya Sağlık Örgütü’nün son verilerine göre 154 bin 985 domuz gribi hastası bulunurken, bunlardan 917’si hayatını kaybetti. Domuz gribinin bulaştığı ülke sayısı ise 135’e çıktı. Rusya’da da tatil amacı ile yurt dışına çıkan vatandaşlarda domuz gribi vakası görülüyor. Özellikle İspanya bu ülkelerin başında geliyor. Türkiye’den gelen üç yolcunun yükselen ateşi ile ilgili çalışmalar sürüyor. Henüz hastaların domuz gribi oldukları teşhisi konmadı.

 

(CİHAN)

Rusya’dan müjde: Domuz gribi aşısı hazır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Uzun süren baş ağrılarına dikkat! Hislerimle Batan Güneş Gözün tembelleşmesi Ardıç Ağacı Hayvanlar Jiletin icadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır