Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sağlık Bakanlığından domuz gribi alarmı

Ana Sayfa » Sağlık » Domuz Gribi » Sağlık Bakanlığından domuz gribi alarmı
Sağlık Bakanlığından domuz gribi alarmı
Sağlık Bakanlığı hastalığın yayılımını engellemek için grip belirtileri olan çocukların dışarı gönderilmemesi çağrısı yaptı.
 
Sağlık Bakanlığı hastalığın yayılımını engellemek için grip belirtileri olan çocukların bu belirtiler geçinceye dek okula, dershaneye, kreş veya bakımevine gönderilmemesi uyarısında bulundu.
                    
Sağlık Bakanlığı, Diyarbakırda 2 okulda domuz gribi vakasının belirlenmesinin ardından yarından itibaren 5 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirdi. Ankaradaki domuz gribi vaka sayısının ise 5 günde 41e ulaştığı vakaların genel durumlarının iyi olduğu bildirildi. Bugüne kadar Türkiyede görülen H1N1 gripli vaka sayısının 551 olduğu aktarıldı.Diyarbakırda 7 yeni pandemik H1N1 gribi vakası tespit edildiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Bu vakaların 6 tanesi öğrenci. Vakaların görülmesi üzerine, Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu bugün toplanarak 2 okulda yarından itibaren tedbiren 5 gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmesine karar verildi. Diyarbakırdaki vakaların da genel durumlarının iyi olduğu, takiplerinin evlerinde devam ediyor.?

GRİP BELİRTİSİ OLAN ÇOÇUKLAR OKULA KREŞE GÖNDERİLMESİN?

Bu arada, Sağlık Bakanlığı hastalığın yayılımını engellemek için grip belirtileri olan çocukların bu belirtiler geçinceye dek okula, dershaneye, kreş veya bakımevine gönderilmemesi uyarısında bulundu.

Ellerin sık sık su ve sabunla yıkanmasının hastalığın bulaşmasını önlemede en önemli önlemlerden biri olduğuna dikkat çekilen açıklamada, Öksürük veya hapşırık sırasında ağız ve burnun tek kullanımlık kağıt mendille kapatılması ve mendilin çöp kutusuna atılmalı. Evlerin ve diğer kapalı mekânların sık sık havalandırılması, özellikle sık dokunulan eşya ve yüzeylerin temizlenmesi gerekiyor. ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakanlığından domuz gribi alarmı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Güvercin haberleşmesi internetten ‘hızlı’ Hastalığınızı tırnaklarınızdan anlayabilirsiniz AZİM MATBAA INTERNET CAFE Projesi Hastalık nedir ? Tabletlerde cazip kampanya

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır