Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Saldırı dev siteyi fena vurdu

Ana Sayfa » Teknoloji » Saldırı dev siteyi fena vurdu
Saldırı dev siteyi fena vurdu

Geçtiğimiz Çarşamba günü Amazon, Wall-Mart ve bunun gibi birkaç online ticaret sitesine yapılan DNS saldırısı, uğraşlar sonucunda bertaraf edildi.

Yüksek profilli sitelere UltraDNS markası altında DNS servisi sağlayan Neustar firması, yapılan saldırının şirketin San Jose ve Palo Alto’daki tesislerine yapıldığını ve etkilerinin büyük ölçüde California’daki kullanıcılar tarafından hissedildiğini açıkladı.

Siteler sadece bir saat kullanılmaz hale geldi. Fakat saldırının yılbaşı-Noel dönemine denk geldiği ve Amerikalıların bu dönemde alışverişe ne kadar önem verdiği düşünülürse oluşan zarar konusunda bir fikir sahibi olabiliriz.

Amazon, Wall-Mart ve Expedia sitelerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar saldırının olduğu saatlerde sitelerin inanılmaz yavaşlamasından dolayı alışveriş yapmakta zorlandı. Amazon.com yetkilileri ise sıkıntıdan dolayı kullanıcılarla temasa geçildiğini, olayın açıklandığını ve problemin bir saat içerisinde çözüldüğünü bildirdi.

Saldırı dev siteyi fena vurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hareketli saat statüste CEM AMBALAJ OLUKLU MUKAVVA SAN.VE TUR DIŞ TİC.LTD.ŞTİ CAN TİCARET Bel soğukluğunun bulaşma yolu Kansere zemin hazırlayan besinler.. IRCServices Coklu ROOT

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır