Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sanal Korsanlar Yılbaşında da İşbaşında

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » Sanal Korsanlar Yılbaşında da İşbaşında
Sanal Korsanlar Yılbaşında da İşbaşında

Özellikle yılbaşı nedeniyle artış göstermesi beklenen sanal korsan saldırılarına karşı dikkatli olmanız ve korunmanız öneriliyor.

Hacker?lar, yaklaşan yılbaşını fırsat bilip harekete geçtiler. Yılbaşı için yapılan online alışverişlerin, hackerlar için bulunmaz nimet olduğunu biliyor muydunuz? Hacker?ların online yılbaşı alışverişi çılgınlığı sırasındaki taktiği, organize bir çete ile, online alışveriş ödemelerini başka hesaplara aktarmak.

Sanal korsanların bir başka yöntemi ise, ekonomik kriz dolayısıyla artış gösteren iş başvuruları. Bu korsanlar, yüksek maaşlı iş imkanları sağladıklarına dair e-postalar gönderiyor, verdikleri linklere tıkladığınızda ise, bilgisayarınıza yüklenen virüslerin kapısı açılmış oluyor.

Bu nedenle, verilen iş ilanlarına başvuru yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Sahte iş ilanları büyük ihtimalle bilgisayarınıza zarar vericidir. Özellikle son zamanlarda artış gösteren, evden para kazanmanın yolları şeklindeki iş ilanları, bilgisayarınızdan bilgilerin çalınmasına ve hatta dünya çapında bu bilgilerin satışının yapılmasına bile neden olabilir.

Sanal korsanlar, sosyal ağlarda da faaliyetlerini sürdürüyorlar. Sanal üyelikler oluşturarak daha popüler gösterdikleri müşterileri üzerinden tehlike saçıyorlar.

Peki nedir bu güvenlik tehlikeleri?

Banka bilgileriniz, yani online bankacılık şifreleri ve diğer bilgileri bilgisayarınızdan çalınıp, belli bir ücret karşılığında başka kişilere satılıyor.

Kredi kart bilgileri dışında, diğer bankacılış işlemlerinde kullanılan bazı kart ve şifre bilgileri de aynı şekilde satışa sunuluyor.

Bir başka risk ise, hotmail ve gmail e-posta adreslerinin çalınıp, başka kişilere satılması oluyor. Skype hesaplarınız da aynı şekilde ele geçirilebiliyor.

Twitter üzerinden takipçilerinizin sayısını artırmayı da sanal korsanlar bazı sahte yöntemlerle belli bir ücret karşılığında sağlıyorlar.Online oyun hesaplarınız da aynı şekilde tehlike altında bulunuyor.

Ayrıca Ebay, iTunes, Paypal gibi bazı hesaplar da ele geçirilip satışa çıkarılabiliyor.

Sanal Korsanlar Yılbaşında da İşbaşında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TMATE TEKNOLOJİ ÇÖZ. TİC. LTD. ŞTİ. Yazıcınızın performansını arttırın Sınav hakkında Trojan Nedir – Nasıl Korunulur? Badnick Korumasi Marmara Denizi’nde Kırmızı Alarm

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır