Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seyyar Satıcıları Tiyatro Sahnesine Çıkarıyorlar

Ana Sayfa » Haber » Seyyar Satıcıları Tiyatro Sahnesine Çıkarıyorlar
Seyyar Satıcıları Tiyatro Sahnesine Çıkarıyorlar

CNNTURK’te Nefise Karatay‘ın sunduğu Afiş programına ‘Kassas’ isimli oyunun yönetmeni ve oyuncusu Mustafa Avkıran konuk oldu.

Hikaye anlatıcısı anlamına gelen Kassas isimli oyunun kurgusunu eşi Övül Avkıran ile birlikte tasarladıklarını ifade eden Mustafa Avkıran, 2010 Kültür Başkenti istanpoli Projesi kapsamında hazırladıkları oyundan bahsetti.

“istanbul’un bugün yaşayan, şehirde yaşayan en heyecan verici, en ilginç, bizim için en dramatik, en performatif olan grubuna, insan topluluğuna yoğunlaşmak istedik. Onlar da seyyar satıcılardı” diyen Mustafa Avkıran, Kassas oyunu öncesinde, yaklaşık 2-2,5 ay boyunca seyyar satıcılıkla ilgili araştırma yaptıklarını anlattı.

Seyyar üzerinden dönen ekonomiye ve şehirde yaşayan insanların hayatında seyyarın önemine dikkat çeken Mustafa Avkıran, “Bakalım ne olacak? Çok heyecanlıyız. istanbul’da gerçekten şu anda 46 tane, sokakta hala satıcılık yaparak hayatını kazanan oyuncu, bizim rol arkadaşımız oldu. Onlarla birlikte yeni bir maceraya başlıyoruz. Hakkımızda hayırlısı” ifadesini kullandı.

Mustafa Avkıran, oyunun Ocak ayında sahnelenmeye başlayacağını ve daha sonra yurtdışı ve içinde turnelere gideceklerini sözlerine ekledi.

Seyyar Satıcıları Tiyatro Sahnesine Çıkarıyorlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Turkiye’de E-ticaret Raporu 2009 NUR ANADOLU MATBAACILIK Spamfilter BENİM SEVDAM İLETİŞİM SANATLARI Akciğer Enfeksiyonları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır