Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türk Telekom farkıyla veri merkezlerinde indirim

Ana Sayfa » internet » Türk Telekom farkıyla veri merkezlerinde indirim
Türk Telekom farkıyla veri merkezlerinde indirim

Türk Telekom, veri merkezlerini destekleyen ürün ve kampanyalarına bir yenisini ekledi. Bu çerçevede hizmete sunulan Yeni Asimetrik Veri Merkezi Erişimi ürünü ile veri merkezi görevini yürüten internet servis sağlayıcılarına yüzde 30 indirim yapılıyor.

Toptan maliyetleri düşüren yeni ürün ile veri merkezi bünyesinde barındırılan sunucular, indirme (download) kapasitesini kullanmadıkları halde satın almak durumunda oldukları simetrik internet erişimden ziyade, asimetrik yapıda olan fiber altyapı üzerinden ethernet protokolleri kullanarak yükleme hızı (upload’u) yüksek indirme hızı düşük asimetrik oranlı genişbant internet servisleri alabiliyor. Hizmet internet servis sağlayıcılarına önemli fiyat avantajı sağlıyor.

İlk olarak Veri Merkezi İşletmecilerine Metro Ethernet İnternet kampanyası ile veri merkezi operatörlerine eski tarifelerine göre yüzde 50’nin üzerinde indirim yapan Türk Telekom, geçtiğimiz günlerde de internet hizmetini Veri Akış Erişimi (VAE) / Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) modeli ile sunan internet servis sağlayıcılara, trafik teslim noktalarında altyapı olarak kullandıkları noktadan noktaya Metro Ethernet ve Metro Ethernet internet devreleri hizmeti için yüzde 40 indirim kampanyasını başlattı.

Kampanyalar ile internet servis sağlayıcıların toplam maliyetlerini düşürerek onlardan internet hizmeti alan son kullanıcılara da fiyat avantajı elde etmeyi hedefleyen Türk Telekom, şimdi de Asimetrik Veri Merkezi Erişimi hizmeti ile ülkemizde hosting hizmetinin gelişmesine destek olmaya, kendi bünyelerinde veri merkezi hizmeti sağlayan internet servis sağlayıcıların yurt dışındaki rakiplerine karşı rekabet avantajı sağlayacak uygulamalarla devam ediyor.

Kampanyadan yararlanan şirketlerin toplam maliyetlerinden yaşanacak düşüşün, bu merkezlerden hizmet alan müşterilere avantaj olarak yansıtılması bekleniyor.

Türk Telekom farkıyla veri merkezlerinde indirim - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

AJANS FASHİONER Hurma Dulaptalotu Japonlar, yazıyı silebilen yazıcı üretti Bayraklaşsın Sevdamız İnternet Bankacılığı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır