Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye 8. sırada!

Ana Sayfa » internet » Türkiye 8. sırada!
Türkiye 8. sırada!

73 kent ve 22 bin 500 kilometreyi aşan bir altyapımız var.

Uluslararası Fiber-To-The-Home/Eve Kadar Fiber Konseyi’nin (FTTH) Şubat 2011 raporunda Türkiye, penetrasyon açısından G20 ülkeleri arasında 8. sırada yer aldı.

Turkcell grup şirketi olan ve fiber internet penetrasyonu alanında Türkiye’ye yatırım yapan Superonline’dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin, evlere fiber internet konusunda ”dünyanın önde gelen” kurumu FTTH Konseyi’nin son raporuna ilk kez girdiği ve fiber internet penetrasyonunda G20 ülkeleri arasında 8. sırada yer aldığı bildirildi.

Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Superonline’ın kendi IP omurgasını oluşturmak üzere fiber optik altyapı yatırımlarına 2010 yılında da devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

”Dünyayla aynı anda başlattığımız ‘fiber internet çağı’ çalışmalarımızda, 73 kente ve 22 bin 500 kilometreyi aşkın altyapıya ulaştık. Türkiye’de evlere kadar 100 Mbps fiber internet götüren ve böylece bakır çağını kapayıp fiber çağını başlatan Superonline, bugün bu hizmetini 8 ile götürüyor. Bu illerimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep. Çok yakında Mersin ve Samsunluları da fiber internetle tanıştıracağız.”

2001 yılında kurulan, başlangıçta yalnızca telekomünikasyon ve teknolojileri firmalarının üye olduğu Uluslararası FTTH Konseyi, bugün bünyesinde belediyelerden servis sağlayıcılara kadar çeşitli kurumları barındıran ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş konumunda. Uluslararası FTTH Konseyi, eve kadar fiber kavramı ve insanların yaşam kalitesine sağladığı katkılar konusunda farkındalık yaratma misyonuyla hareket ediyor.

Türkiye 8. sırada! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atatürk ve Cumhuriyet Bunları biliyor musunuz? KALEHAN TOUR PELİKAN RENT A CAR İZMİR ATILIM FACTORİNG İlk kadın milletvekili

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır