Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tuz tadında,Yaş tadında ve Yas tadında

Ana Sayfa » Serbest » Hikayeler » Tuz tadında,Yaş tadında ve Yas tadında
Tuz tadında,Yaş tadında ve Yas tadında

Bir yıldan uzun zaman oluyordusevecek yürek arıyorarıyor ama bulamıyordum. Ve en sonunda yorulup çekilmiştim sessizliğime.Uzun ve sessiz bir yalnızlık ertesiydi gelişin. Donup kalmıştım gözlerinde ve sonra yavaş yavaş yüreğime inmişti yüzündeki masumiyetin.Nerden bilebilirdim yaman bir oyuncu olduğunu senin.Bildiğim en yetenekli oyuncu bendim.Sevmeden sevdiğime inandırabilirdim.Gerçekle yalanı da anında ayırabilirdimsarraf gibiydi gözlerimsahteyle gerçeği kolay sökerdim. Gözlerinde kayboldu bütün meziyetim.

Gözlerim…

Tek bir tatlı anısı olmayan yaşantımda sadece bebek denilecek yaşta parlak gülümsemelere sahip olmuştu gözlerim.Sonrası bir kara perde zatensadece yüzümdeydi gülümsemelerimve inanırdı herkes mutluluk naralarınanidalarıma. Dedim ya bildiğim en usta oyuncu bendim. Seninle güldü seneler sonra ilk defa hani o sadece senin olan sevgi dolu dediğin bir ömür biçtiğin gözlerimgözbebeklerim. Hele bir de senin gülümsediğini görünce nasıl da sevinirdim zaten hep gülümsemendi en büyük dileğim.

Uzun bir sessizlik ertesi gerçekten sevebilmiştim. İlk defa… Bu kadar çok…

Sana bana bir kader yazma hakkı vermiştim.Sen uzatacaktın ellerini ben tutacaktım.Sonra senle beraber senin yazdığın kaderi yaşayacaktım.Uzattıntuttum. Bilseydim uçurumdan sarkıtıp benibırakacağını ellerimiinan ki tutmazdım. Kader diye bir okyanusun ortasına dibe vurmaya bırakacağını bilseydimbırakmazdım kaderimi ellerine.Sevmezdimsevmezdimvakitlice hükmederdim yüreğime.Ah!Büyümezdin beni ezip öylece.

Ayrıldık! Bittik! Bittim! Çünkü gittim! Çünkü gitmiştin!..

Aslında gidiyorum demem bütün günahı kabullenişimden ibaretti sen zaten gidecektin. Gidecektinhatta gitmiştin! Ben… Yine ben… Benle başbaşa… Yine yalnız…

Tüm suçlusu benim şimdi bu ayrılığın bu yalnızlığın. Sana bitsin diyebildiğim için. Tek hatalı benim beni sensiz senliliğimle boğmana rest çekebildiğim için. Seviyorum derken aslında hiç sevmediğini gördüğüm için. Anladığım için ne kadar usta bir oyuncu olduğunu ve anladığım için oyununa kurban olduğumu.Ya da gerçekten sevmiş olsan da sevmediğini hissettirdiğin içinbeni hergün biraz daha sensizliğe terkettiğin için. Evet ben hatalıyım. Evet günahkar benimtüm günahlar benim.

Sen hiç hata yapma sevgilim!..

Tek suçlu benim… Evet benim. Sen; günahsız… Beni attığın yalnızlığın günahı kimin? Hayatımda ilk defa bir insanın sesine muhtaçken bırakılmışlığımın günahı kimin? Seviliyor olduğunu sanıp kendini bir anda sevgisizliğin ellerinde ölüm kalım savaşı veren yüreğimin vebali kimin? Herşeye beraber dayanırızyıkılmayız diyerek verilen sözlerin terkedişi kimin suçu söyle kimin? Ve sayamadığım onca şeyin?… Hani tek kadının ben olacaktım senin? Günahı kimin şimdi bu kimsesizliğimin?

Yo!

Sen masumsun. Tenine gün değmemiş bebekler kadar. Benim hepsinin suçlusu değil mi? Ah! Sensen hiç hata yapmazsın ki(!) Tüm günah benim… Benim! Çünkü sevdim.

Yo!

Sen sevdim deme sakın bana!

Seni sevdim demen yetmiyor hayata ve de bana.

Çünkü…

Çünkü sevseydinanlardınanladığını anlardım.Sevseydinhaykırışlarımı duyardınduyduğunu duyumsardımsevseydin bırakmazdıntutardım ellerindengitmezdöner ve sana sarılırdım yeniden. Dahası silemezdin unutmazdın böyle kolaycaunutamazdın zaten. Eğer sevseydin…

Ve şimdi ben hani o sözüm ona bir zamanlar sevdiğin ben beddua etmeyeceğim senin içinkimseye etmediğim gibi. halen dualarımdasın. Yüzün gülümsesin. Üstelik sen bana on beş senedir özlediğim bir şeyi verdin. Seninle gülümsedi gözbebeklerim. Evetdualarımdasıngülümsemelisin ama önce gözyaşlarımın hesabını ödemelisinbana değil de hayata.

Sen yaman oyuncusun öğrendim hesabını kolay ödersin. Hatta “Üstü kalsın hayat.” bile dersin. Sonra gülümsersin.

Ya da boşver günahların benim nasıl olsa onu da ben öderim senin adına. Ki alacağım var hayattan. Yığınla…

Hesabın bitti!

Kendine iyi bak Veda…

Hesap bitti!

Üstü kalsın hayat!

Sakın ola onun gülümsemelerine dokunma! Hani bazen birilerine birşeyler ısmarlarız ya benden olsun bu da! Tuz tadında! Yaş tadında! Yas tadında!..

Tuz tadında,Yaş tadında ve Yas tadında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sınav hakkında

Sınav hakkında 24 Aralık 2010

Yaşamın hikayesi

Yaşamın hikayesi 24 Aralık 2010

Dört kelebek

Dört kelebek 22 Aralık 2010

Gerçek arkadaş

Gerçek arkadaş 14 Eylül 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi 5 milyon tweet incelemeye alındı Bahçeli: 3. köprünün ismi Sultan Alparslan olsun Bu Nasıl Bir İlgi ve Sevgidir? BEN NE İNSANLAR GÖRDÜM Google ve sürpriz karar FORUM MERSİN

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır