Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Twitter’ın Kurucusu Gezi Parkı Eylemlerine Destek Verdi

Ana Sayfa » internet » Twitter’ın Kurucusu Gezi Parkı Eylemlerine Destek Verdi
Twitter’ın Kurucusu Gezi Parkı Eylemlerine Destek Verdi

twitter

Twitter’ın Kurucusu Gezi Parkı Eylemlerine Destek Verdi

Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan sosyal paylaşım ağlarının başında gelen Twitter’ın kurucu olan Jack Dorsey Taksim Gezi Parkı eylemlerine twitter üzerinden destek verdi. #direngeziparki hastag?ini retweet?leyerek olaylara destek veren Dorsey, barışçıl gösterilere sert şekilde müdahale edilmesini eleştirdi.

Taksim Gezi Parkı ve Sosyal Medya

Taksim’de başlayan ve İstanbul’un tüm ilçelerinde süren, aynı şekilde ülke geneline de yayılan eylemler, yayın organlarının sansürü nedeniyle en fazla sosyal medya üzerinden yapıldı. Facebook ve twitter başta olmak üzere sosyal paylaşım ağlarını kullanan vatandaşlar, eylem için örgütlenmekle birlikte, büyük bir yardım kampanyası da başlattı. Özellikle üniversite gençleri tarafından yaygın olarak kullanılan sosyal ağlar, son yıllarda tüm dünyada olduğu üzere, ülkemizde de eylemlerin planlanma merci konumuna geldi. Başbakan Erdoğan tarafından ‘baş belası’ olarak adlandırılan twitter’da dün yaşanan kesinti ise eylemcilere kısa süreli korku yaşattı.

Twitter’ın Kurucusu Gezi Parkı Eylemlerine Destek Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Yeni Şifa Eczanesi Mutluluğun Çok Beklentiz az olsun Kansere İyİ gelen bİtkİler BEYAZ EV Erkekleri de Yetiştiren Kadınlar! ilk windosun hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır