Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yaşamın hikayesi

Ana Sayfa » Serbest » Hikayeler » Yaşamın hikayesi
Yaşamın hikayesi

Hintli bir yaşlı usta çırağının sürekli her şeyden şikayet etmesinden bıkmıştı.Bir gün çırağını tuz almaya gönderdi. Hayatındaki her şeyden mutsuz olan çırak döndüğünde yaşlı usta ona bir avuç tuzu bir bardak suya atıp içmesini söyledi.

Çırak yaşlı adamın söylediğini yaptı ama içer içmez ağzındakileri tükürmeye başladı.”Tadı nasıl?” diye soran yaşlı adama öfkeyle “acı” diye cevap verdi.Usta kıkırdayarak çırağını kolundan tuttu ve dışarı çıkardı.

Az ilerdeki gölün kıyısına götürdü ve çırağına bu kez de bir avuç tuzu göle atıp gölden su içmesini söyledi.Söyleneni yapan çırak ağzının kenarlarından akan suyu koluyla silerken aynı soruyu sordu:

“Tadı nasıl?””Ferahlatıcı” diye cevap verdi genç çırak.”Tuzun tadını aldın mı?” diye sordu yaşlı adam”Hayır” diye cevapladı çırağı.Bunun üzerine yaşlı adam suyun yanına diz çökmüş olan çırağının yanına oturdu ve söyle dedi:”Yaşamdaki ıstıraplar tuz gibidir ne azdır ne de çok.

Istırabın miktarı hep aynıdır. Ancak bu ıstırabın acılığı neyin içine konulduğuna bağlıdır. Istırabın olduğunda yapman gereken tek şey ıstırap veren şeyle ilgili hislerini genişletmektir. Onun için sen de artık bardak olmayı bırak göl olmaya çalış.”

Yaşamın hikayesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Sınav hakkında

Sınav hakkında 24 Aralık 2010

Dört kelebek

Dört kelebek 22 Aralık 2010

Gerçek arkadaş

Gerçek arkadaş 14 Eylül 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi LCD Ekranlı Mezar Başak burcu ve özellikleri Bilgisayarın icadı BİR GÜN ALZHEİMER`IN DOĞAL İLACI ADAÇAYI Kutsal Hırka

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır