Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yamaç Paraşütü

Ana Sayfa » Spor » Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü

yamacparasutu

yamacparasutu

İstanbul`da temel derslerden başlayıp profesyonel sporcuların yararlanacağı özelliktekilere kadar pek çok yamaç paraşütü alanı bulunmaktadır. Bunlar arasında Çatalca, Karaburun, Çiftalan, Silivri, Aydes en çok tercih edilen sahalardır.

Çatalca

Temel ve yeni başlangıç için oldukça iyi bir alandır. Kuzey-güney bakarlı ve rüzgârlara açık pek çok yamaç bulunmaktadır. Şehir merkezinden 60 km. uzaklıktadır. Sertifikalı sporcular için kolay bir parkurdur.

Karaburun

Karadeniz?e 1 km. kıyısı olan bir yöredir. Süzülerek uçmak ve yükselmek için uygun bir ortam sunmakla birlikte sadece kuzey yönünden gelen rüzgârlarla uçmaya imkân tanımaktadır.

Aydos

İstanbul çevresindeki ikinci büyük tepelik alandır. Güney rüzgârlarının egemen olduğu bir yöredir. Şehir merkezinden arabayla 1 saat uzaklıktadır.

Çiftalan

Dökülen moloz ve taşlarla sonradan oluşturulmuş yapay bir yamaçtır. Kuzey rüzgârlarının ağırlıkta olduğu bir alandır. Dik bir yamaca sahip olması ve yer seviyesinde çok fazla düzlük bulunmaması sebebiyle iniş biraz zorludur.


Silivri

Çatalca?da rüzgârın çok olduğu dönemlerde alternatif olarak kullanılan bir alandır. 30 m?den daha fazla uzunlukta bir yamaca sahip olan tek alandır. Her türlü paraşüt tipi için uygun bir ortama sahiptir.

Yamaç Paraşütü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atatürk ve Cumhuriyet Bunları biliyor musunuz? KALEHAN TOUR PELİKAN RENT A CAR İZMİR ATILIM FACTORİNG İlk kadın milletvekili

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır