Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni 3D Youtubede

Ana Sayfa » Teknoloji » Yeni 3D Youtubede
Yeni 3D Youtubede

Üç boyutlu görüntülerin giderek yaygınlaştığı günümüzde, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube’un bundan geri kalacağı düşünülemez.

Zaten sitede bir süredir üç boyutlu videolar yayınlanıyor. Bu videolar kırmızı-mavi ya da kırmızı-yeşil gözlüklerle izlenebilen 3D videolar. Yani aslına bakılırsa burada kullanılan teknoloji günümüzde televizyonlarda ve monitörlerde olanlardan daha geride.

3D seçeneklerine 3D Vision da eklendi

3D Vision Desteği

YouTube bu durumu değiştirmeye karar verdi. Artık YouTube’da NVIDIA’nın 3D Vision sistemi ile stereoscopic olarak adlandırılan 3D görüntü tekniğine sahip videoları izleyebileceksiniz.

Tüm bunlar ise HTML5 sayesinde oluyor. YouTube üzerinden 3D Vision destekli bu videoları izlemek istiyorsanız HTML5’e tam destek veren bir tarayıcınız olmalı. Örneğin Firefox 4 bunlardan biri.

YouTube üzerinden bu videoları izlemeniz için 3D Vision sistemine, 3D Vision destekli bir monitöre ve HTML5 destekli bir tarayıcıya ihtiyacınız var.

Yeni 3D Youtubede - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Seni DEOP YAPANLARI DEOP Et. Mankenliğe Neden Küstü? Depresyon şişmanlatıyor! Dost böyle olmaz Test Drive High Life mı Geliyor? HİKAYE

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır