Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni bir teknolojik tasarım süper akıllı ev

Ana Sayfa » Teknoloji » Yeni bir teknolojik tasarım süper akıllı ev
Yeni bir teknolojik tasarım süper akıllı ev

Çok yakında arabanız caddeki diğer arabalarla ne kadar enerji tükettiklerini konuşacaklar, buzdolabınız ise size sormadan elektrik voltajındaki dalgalanmalara karşı kendini koruyacak

BBC Focus’ta yer alan habere göre, 2020 yılına kadar Avrupa, yeşil ev gaz emilasyonunu azaltmak, daha az enerji tüketimi sağlamak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak için çalışmalar yapacak. Bu çalışmaların içinde ‘süper akıllı’ evler yer alıyor. Bu evler enerji ihtiyacını otomatik olarak kendisi sağlıyor ve enerji fazlalığı olduğu takdirde üretilen enerjiyi elektrik şebekesine dağıtıyor ve üstelik tamamen çevreci.
İşte geleceğin süper akıllı evleri…

Mikrojenerasyon: Küçük ölçekli rüzgar türbinleri, güneş enerjisi, ortak ısıtma ve güç sistemleri, evin elektriğini sağlıyor. Elektrik fazlalığı olması durumunda şebekeye geri gönderiliyor ve yerel olarak dağıtılıyor.

Dinamik cevap ve akıllı uygulamalar: Kamu şirketleri, evlerinde dinamik cevap uygulamasını kullanan müşterilerine daha ucuz fatura gönderecek. Dondurucular, döner kazanlı çamaşır kurutucuları ve klima sistemleri şebeke frekansındaki iniş çıkışları hissedebilecek ve enerji kullanımını buna uygun olarak düzenleyecek. Başka bir seçenek olarak, arz ve talebi dengelemek için kamu şirketleri müşterisinin akıllı sayaç bilgisini kullanabilir, sonra müşterilerinin onayı ile uygulamayı uzaktan kısabilir ya da kapatabilir.

Dağıtılan üretim: Nükleer güç istasyonları ya da hidroelektrik fabrikalar gibi merkezileşmiş enerji kaynakları güvenilir toptan elektrik sunarken daha küçük, lokalize olmuş kaynaklar aynı zamanda elektrik bağlantısı ile sağlanacak ve mevcut olanlardan daha fazla yaygınlaşacak. Bu nakil ve dağıtım süresince, elektrik kaybı miktarını azaltıyor. Bu meltem, dalga ve med-cezire ait bir güç gibi daha fazla yenilenebilir enerji kaynağını geçerli hale getirecek.

Enerji depolama: Aralıklı rüzgar gücü gibi enerji kullanımının yoğun olmadığı saatlerde üretilen fazla elektrik enerjisi , öncekinden daha etkili bir şekilde depolanacak. Sodyum sülfür aküler, hidro pompalama hizmeti ve sıkıştırılmış havayla çalışan türbinler gibi rakip teknolojiler yerin altında depolanacak.

Süper enerji şebekesi: İngiltere ve Kıta Avrupası arasında daha fazla ara bağlayıcılar, Danimarka’daki rüzgar çiftlikleri gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına artan erişim imkanı veriyor, güneş enerjisi ise daha yoğun olarak Akdeniz kıyılarında üretiliyor.

Elektrikli araçlar: Portatif elektrikli taşıtlar, evinizin ana güç kaynağından şarj ediliyor. Civardaki akıllı sayacınız eş zamanlı olarak şarjdan kaynaklanabilecek kesintilerden kaçınmak için zaman çizelgesini düzenliyor. Şarj edilen ve kullanılmayan arabalar eve güç sağlamaya yardımcı olabilir ya da geçici depolama aygıtı olarak kullanılabilir.

Akıllı sayaçlar: Her evdeki ekranlar müşterinin ne kadar elektrik kullandığını, ne kadar para harcadığını ve ne kadar karbonu dışarı verdiğini gösterecek. Enerji sayaçları muhtemel kablosuz dokunmatik ekranlı bir cihaz olacak, yüzde 100 yenilenebilir veya en ucuz enerji kaynaklarından elektriği alacağınız yeri seçmenize izin verecek. Bu yeni akıllı sayaçlar tahmini faturalamanın ise pabucunu dama atacak

Yeni bir teknolojik tasarım süper akıllı ev - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Nano teknoloji hakkında bilgilendirme Yumurta hakkında bilmedikleriniz FAHRİYE ABLA IRC Logger Hastalık Rehberi- H – KEMİRE KEMİRE YIKIYOR HASRET

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır