Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni yıl hediyeniz mutluluk olsun

Ana Sayfa » Serbest » Makaleler » Yeni yıl hediyeniz mutluluk olsun
Yeni yıl hediyeniz mutluluk olsun

Senenin son demlerini yaşıyoruz. Günlerden, aylardan, mevsimlerden örülü kocaman kum saatimizde kalan kum tanecikleri öylesine azaldı ki?Kiminde acılar, üzüntüler eşlik etti gidene, kiminde sevinçler, mutluluklar. Gün geldi dünya başımıza yıkıldı zannettik; zaman yavaşladı adeta, geçmek bilmedi bir türlü. Gün geldi göz yaşlarımız mutluluktan aktı; o sıralarda yakalayamaz olduk kum taneciklerini, sevincimizi haykırırken dört bir yana eşlik etsinler istedik. Sonunda pek çok anıyla kocaman bir yılı daha bitirdik. Kazançlarımızı artı hanemize yazdık tek tek, kayıplarımızı ise koyacak yer bulamadık bir türlü.

Şimdi önümüzde yeni bir yıl var. Yepyeni umutlara gebe?Tam karşımızda. Kum saati alabildiğine dolu, içinde kimbilir ne süprizler saklı her birinin. Gelin hep beraber bu yılın diğer yıllardan daha farklı olmasını dileyelim gözlerimizi kapatıp, çok daha güzel ve mutlu geçmesini birde. Zor geçen bir yılın etkilerini silecek kadar güzel olsun yeni yıl hepimiz için. Çünkü buna ihtiyacımız var. Çoşkuyla, heyecanla, umutlarımızı çoğaltalım, dilekler dileyelim. Kendimize böylesi anlamlı bir yılbaşı hediyesi verelim diyorum ben, ne dersiniz bunu hak etmedik mi? Durağan duygularımıza, tekdüze yaşantımıza minicik umut tohumlarını şimdiden ekmek gerek. Tutarsa ne alâ. Ama tutmazsa da hiç önemli değil. O çoşkuyu içimizde hissedip, bir an için gerçekleştiğini düşlemek bile her şeye değer. Bir sonraki yıl yeniden deneyebiliriz. Hem bu kez, o çok istediğimiz şeylerin olması adına ufak tefek duygu yatırımları da yaparız belki, fena mı olur?

Bu yıl farklı olacak?bu yıl içimizi bir karabasan gibi saran tüm olumsuz düşünceler yok olup gidecek. Acılarımız, üzüntülerimiz, özlemlerimiz bitecek.

Evet belki canımızı yakan, içimizi acıtan pek çok olay oldu. Belki hiç ummadığımız kişilerden, dost bildiklerimizden ağır darbeler aldık, tahmin ettiğimizden de farklı yönlere savrulduk. Elimizi saracak bir el, göz yaşlarımızı dindirecek bir omuz bulamadık. Ama olsun, unutmayalım ki her şey bizler için. Bizler güçlüyüz ve yenilmeyeceğiz. Yine umutla, yine heyecanla hayata ve yeni yıla gülümseyerek bakacak; kaldığımız yerden çok daha güçlü olarak devam edeceğiz. Çünkü her kaybedişin ardından, doğan yeni günle beraber güneşin sıcaklığını içimizde daha kuvvetli hissedeceğiz.

Unutamadığımız, bize ağır gelen olayları hatırladığımızda elbette içimiz sızlayacak ama, hepsi o kadar. Çünkü tümünü bitirdiğimiz yılın son kum tanelerinde bırakacağız. Yeni umutlarımızla yeni yılın teknesine doluşup, pupa yelken yine bilinmeyen denizlere açılacağız. Güneşi içimizde hissedeceğimiz, sıcaklığını sevdiklerimizle paylaşacağımız günlerin çok olmasını tüm kalbimizle dileyerek.

Kimbilir belki eski dostlarımızla, yıllarca izini kaybettiğimiz arkadaşlarımızla yeniden buluşacak, aradan geçen onlarca yıla inat yine sıcacık kucaklaşacağız. Onlarla yaşamımız renklenecek, sevgileriyle gözlerimiz ışıl ışıl yanacak. Boşa geçen yıllara inat sık sık beraber olacak, paylaştığımız her şeyde hayatın güzelliğine, o minicik kum tanesinin ne kadar değerli olduğuna bir kez daha tanık olacağız. Mis kokulu kahvemizi yudumladığımızda, minicik bir çikolata parçasını ağzımıza attığımızda, sıcacık bir kestaneyi paylaştığımızda gülümseyip şükredeceğiz. Kendimizi hiç olmadığımız kadar iyi hissettiğimiz o güzel anlarda, bileceğiz ki umutlarımıza bir adım daha yaklaşıyoruz ve doğru yoldayız.

İnsan umutsuz yaşayamaz; geleceğe yönelik tatlı hayaller kurmadan hayatını renklendiremez. Önemli olan aldığımız sağlıklı nefes kadar, yaşadığımız anları en güzel şekliyle değerlendirmek ve boşa zaman geçirmemek olmalı. Bence yılbaşları da bunun en güzel fırsatlarından biri. Süprizlerle dopdolu yeni bir yılı güzel düşüncelerle karşılayabilmek gerek. Çünkü olumlu düşüncelerin, tatlı hayallerin ve elbette umudun yaşacağımız her yeni güne etkisi büyük olacak. Yarınlarımız bugünlerimizle şekillendiğine göre; yeni yılı çoşkuyla, heyecanla ve iyimserlikle karşılamak farklı ve güzel bir yılın yaşanması adına ilk adımı atmak olacak. Gerisi zaten gelecektir. Ben buna yürekten inanıyorum. Siz de inanın istiyorum.

Bu yıl farklı olacak, bu yıl içimiz umutla dolacak, bu yıl hayatımız sevginin sıcacık ışıltılarıyla renklenecek. Tıpkı özenle süsülenmiş bir yılbaşı ağacı gibi, ruhumuz parlak ışıklarla donanacak. Umutlarımız, hayallerimiz hiç kaybolmayacak.

Evet bu yıl farklı bir yıl olacak, her birimiz kendi adımıza hayatımıza dört elle sarılacak, mutluluğumuzu taçlandıracağız. Geçen yıllarda yaşadıklarımızı bir kenara bırakıp yeni yılın çoşkusuyla çok daha güçlü olarak hoşgeldin yeni yıl diyeceğiz.

Hoşgeldin?umutların sevgilerin, tatlı heyecanların, dostlukların hep bizimle olsun…

alıntıdır.

Yeni yıl hediyeniz mutluluk olsun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yürüyen Merdivenler

Yürüyen Merdivenler 10 Mayıs 2011

Macera mı? Güven mi?

Macera mı? Güven mi? 24 Aralık 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atilla İlhan-Emirgan’da Çay Saati 12 Haziran’da Yoklar! Zayıflatan elbise çıktı ESENLİK SİZE Doğru zannettiğimiz 10 diyet efsanesi Vaginal mantar genital mantar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır