Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yüksek tansiyonun kontrol altına alınması şart

Ana Sayfa » Sağlık » Yüksek tansiyonun kontrol altına alınması şart
Yüksek tansiyonun kontrol altına alınması şart

yuksek-tansiyon

Yüksek tansiyon en önemli sağlık sorunlarının başında geliyor. Uzmanlar, tansiyon rahatsızlıklarının kontrol altına alınarak sağlıklı bir yaşam sürdürülmesi için uyarılarda bulunuyor. Kalp basıncının düşük veya yüksek olması insan sağlığı için bir risk olduğunu belirten uzmanlar, özellikle yüksek tansiyonlu kişilerin daha fazla tehlikeyle karşı karşıya bulunduğu ifade ediyor.

Sıcaklar, fazla tuz tüketimi, aşırı kilo, yağlı yiyecekler ve sigara tansiyonun başlıca nedenleri arasında sayan uzmanlar sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenlere önemli uyarılarda bulunuyor.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Nefroloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ertuğrul Erken, tansiyon hastalarının en çok dikkat etmeleri gereken şeyin yaşam tarzlarını değiştirmeleri olacağını belirtti. Erken, Öncelikle tuz alımının azaltılması, onunla birlikte kilo azaltılması, dengeli bir beslenme, yani doymuş yağ oranı azaltılmış, tuz miktarı azaltılmış, kalorisi azaltılmış, sebze miktarı artırılmış diyetle beslenme ve düzenli bir egzersiz programı dedi.

Haftanın 5 günü günde 25-30 dakikalık bir yürüyüşün de iyi gelebileceğini belirten Erken, Tansiyon rahatsızlıklarında diyete uyulmadığı takdirde sonuçlar acı olabiliyor. Kişiler, yeme ve içmelerini kontrol altına alarak önemli birçok rahatsızlığı engelleyebilir diye konuştu.

Yüksek tansiyonun kontrol altına alınması şart - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Yeni Şifa Eczanesi Mutluluğun Çok Beklentiz az olsun Kansere İyİ gelen bİtkİler BEYAZ EV Erkekleri de Yetiştiren Kadınlar! ilk windosun hikayesi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır