Üye Ol: | Giriş | Kayıt | Kayıp Şifre |

You Are Here: Home » Diğer Oyunlar, Oyunlar » The Walking Dead

Facebook

The Walking Dead Facebook

The Walking Dead Facebook uygulamalarında da karşımıza çıkan bir oyun. Facebook uygulamalarındaki oyun daha çok dizi yi ön planda tutarken Episode 2 incelemesinde, cizgi romanı temel aldığı görünmektedir.  Oyun öncelikli olarak televizyon dizisini değil, çizgi romanı temel alıyor ve tamamen yeni karakterler tanıtıyor. Başrolde tam zombi kıyameti başlarken Clementine adındaki genç bir kızın koruyuculuğunu üstlenen Lee Everett adındaki karanlık bir geçmişe sahip iyi bir adam var.

Xbox Live Arcade, PlayStation Network ve PC için indirilebilen 1. Bölüm karakterleri, konsepti ve oynanışı başarılı bir şekilde tanıtmıştı, ama beş bölümlü dizi Starved For Help (Yardıma Muhtaç) alt başlıklı 2. bölümüyle gerçekten formunun zirvesine ulaşıyor. Zombiler dünyaya hakim olalı iki aydan fazla zaman olmuş ve Lee ile sağ kalan yoldaşları grup içinde giderek artan gerginliğin ve hızla azalan yiyecek stoklarının kaçınılmaz olarak onları bazı çok zor ahlaki tercihler yapmaya zorladığını fark ediyorlar.

The-Walking-Dead-22. Bölüm üyelerinden biri zombilerle dolu bir ormanda bir ayı kapanına yakalandıktan sonra grubun zorlu bir ikilemle yüz yüze kalmasıyla başlıyor ve bu durumun gerilimini oyuncuya sonuna kadar yaşatıyor. Çok kısa bir zamanda çok ince kararlar vermeniz gerekiyor ve hayatta kalmak için neler yapmayı göze alabildiğinizin oyunun sonraki kısımlarında ciddi sonuçları oluyor. Zaten dizinin bu kadar büyük bir başarı kazanmasını sağlayan da bu ahlaki bulanıklık; öykü ilerledikçe giderek kararlar daha az siyah-beyaz, daha fazla gri bir hal alıyor.

Çekici sunum ve mükemmel diyaloglar etkileyici gerçeklik seviyesini daha da arttırıyor ve gerçek grafik macera oyunu tarzı bulmacalara çok az rastlansa da oyunda diploması becerilerinizi sonuna kadar zorlamanız gerekecek. Elbette, eğer bütün bu gruplar arası politika işi size sıkıcı görünüyorsa, yüreğinizi ağzınıza getirecek bir zombi saldırısının  her zaman en fazla birkaç dakika uzakta olduğunu hatırlasanız iyi olur.

Hazır The Walking Dead demişken, aldığımız habere göre geliştirici Activision televizyon dizisini temel alan bir başka oyun hazırlıyor. Şirket Ghostbusters: The Video Game?i geliştiren Terminal Reality?yi dizinin olaylarından önce geçecek ve arbalet kullanan kabadayı Daryl Dixon ile dengesiz ağabeyi Merle?ün güvenli zannettikleri Atlanta?ya doğru gidişini anlatacak yeni bir FPS üzerinde çalışmakla görevlendirdi.

Etiketler:

1 Comment

  1. CanDy_witCh dedi ki:

    Ooo harika bi oyuna benziyor :) Diziside bi o kadar harika :o

Sende Yorumla

Yapmalisin Girildi to post comment.


Copyright © 2013 Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi Telif Hakları tanımlıdır. Site içeriği izinsiz olarak yayınlanamaz.
RSS Abonelik · Mesajlar Yorumlar · Site Tasarım: Wordpress Alt Yapısı Kullanılmıştır. Düzenleme adpfm.ca
KelebekList