Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

100 Doların Altında Tablet PC

Ana Sayfa » internet » 100 Doların Altında Tablet PC
100 Doların Altında Tablet PC

OLPC (One Laptop Per Child ) adlı girişim 100 Dolar değerindeki diz üstü sisteminin halefini gün yüzüne çıkardı. OLPC XO-3 olarak adlandırılan bu ürün çok daha uygun maliyet ile Multitouch Tablet teknolojisi ile birlikte geliyor.
OLPC XO-3 ilk olarak arka aydınlatmalı LCD ve E-Ink teknolojilerini beraberinde kullanan 8.5 x 11 inç boyutunda Pixel Qi ekranı ile ilgi çekiyor. Bu özel ekran normal LCD kullanımda canlı renkler ve düşük tepkime süresi gibi bilinen tüm avantajları kullanıcıya sunuyor. E-Paper modunda ise ekran siyah beyaz moduna geçiyor. Bu mod cihazın neredeyse hiç güç harcamamasına neden oluyor. İçerik değiştiğinde güç harcayan bu ekran daha çok E-book okuyucu cihazlarında kullanılıyor.


OLPC, bu ürünü 75 Dolardan satışa sunmak istiyor.

OLPC XO-3′ün pili, bitmesi durumunda endüksiyon yöntemi ile şarj oluyor. Bu yöntemi Palm Pre cihazlarından biliyoruz. Tableti şarj Pad’in üstüne koyuyorsunuz ve piler de bu yöntem sayesinde dolmaya başlıyor. Bunun avantajı, bu sayede oldukça ince bir ürüne sahip olmak. OLPC XO-3′ün iPhone 3GS’in yarı kalınlığında.
OLPC XO-3 hakkında daha fazla detay ne yazık ki yok. OLPC girişimi bu ürünü daha da geliştirmek istiyor. 2012 yılında piyasaya çıkacak olan bu ürün ne gibi değişikliklere sahip olacağı söylenmiyor.
Bizim aklımıza takılan bir soru, bu ürün için konuşulan fiyatın (75 Dolar) gerçek olup olmayacağı. OLPC, Xo adlı ürün ile 100 dolara bir dizüstü satmak istiyordu. Hatta bunun için tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Fakat 433 MHz sistem frekanslı işlemci, 256 Mbyte bellek ve 1 GByte kapasiteli dizüstü, hedefinden saparak üçüncü dünya ülkelerinde 170 $ ‘dan s atışa sunuldu.

100 Doların Altında Tablet PC - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DewiLKinG31 Aralık 2009

Çok ucuzmuş.ama normaL pcnin yerini tutucanı sanmıyorm.normaL pcden yaptığın bazı şeyLeri ondan yapamazsın diye düşnüüyorm.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Diyebet Önlenebilir mi?

Diyebet Önlenebilir mi? 07 Kasım 2023

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ALMİNA OTO KİRALAMA VE TURİZM AKADEMİ ANKARA AMBALAJ MLZ.SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ BİTTİ O SEVDA TOUR-K ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK & EXTREME SPORTS Uçaklar arkalarında neden bulut bırakıyorlar? Dünyadaki En Gelişmiş Yarıiletken Tesisi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır