Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Arama Motorları Nedir ?

Ana Sayfa » Kelebek Destek » Arama Motorları Nedir ?
Arama Motorları Nedir ?

? Arama motorlarına kayıt olmak ve kayıt olduktan sonra iyi bir pozisyon almak tamamen farklı iki kavramdır. Birine search engine submission(registration), diğeri de search engine optimization olarak adlandırılır.

Arama Motorlarına Kayıt

? Arama motorlarına kayıt olmanız, en iyi pozisyonu alacağınız anlamına değil, sadece o arama motorunun sizin sitenizin varlığından haberdar olması anlamına gelir.

? Bunu sayısal loto olarak düşünebiliriz. Loto kuponu almanız sizin ikramiyeyi kazandığınız anlamına gelmez ama kazanmak için de mutlaka bir kupon almalısınız.

Arama Motorlarında İyi Bir Pozisyon

? Bu sitenizin seçtiğiniz kelimelerle yapılan aramalarda en iyi sıralarda gösterilmesini sağlamak anlamına gelir.

? Bunu da sayısal loto açısından düşünürsek seçtiğiniz rakamların çıkma şansı diğerlerinden daha yüksek rakamlar olmasına dikkat etmek anlamına gelir.

Crawlerlar ve Dizinler

? İnternette iki tür arama motoru vardır. Bunlar dizinler ve crawlerlardır. İlerleyen sayfalarda bunları daha detaylı bir şekilde açıklayacağım.

Arama Motorları Nasıl Çalışırlar

· Arama motoru kelimesi crawlerları ve dizinleri tanımlamak için kullanılır ama bu ikisi tamamen farklı yöntemlerle çalışırlar.

· Crawlerlar internetteki siteleri tarar ve indexlerler. Eğer sitenizi değiştirirseniz bu listedeki durumunuzu etkiler çünkü crawlerlar sayfanızın tümünü hafızalarına alır ve bir aramada sayfada geçen tüm kelimeler arasından arar. Sitenizde yaptığınız değişiklikleri de ilk güncellemesinde hemen günceller. Başlıklar, sayfanın içeriği ve diğer tüm etkenler sonuçta etkilidir.

· Dizinler ise insanlar tarafından yönetilir. Sitenizi kaydederken bir başlık ve bir açıklama yazarsınız ya da editör sizin yerinize bir açıklama yazar ve sonuçlarda bu iki etken etkili olur. Sayfanızda yapacağınız değişiklikler sonuçları etkilemez.

Hybrid olarak adlandırılan arama motorları ise her iki türden de sonuç getirirler ve genellikle bir tarafı ki bu taraf genellikle dizinler olur, diğerinden daha üstün tutarlar. Mesela MSN, LookSmart?dan aldığı dizin sonuçlarını ve Inktomi?den gelen crawler sonuçlarını birlikte gösterir ama LookSmart?ın dizin sonuçlarına öncelik tanır.

Arama Motorları Nedir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

bARbAR04 Mayıs 2009

Paylaşım için teşekkürler aydınlatıcı bir çalışma..

FBI07 Mayıs 2009

Arama motorları web siteleri için büyük önem taşımaktadır.Günümüzde web agırlıklı çalışan sohbet siteleri için arama motorlarının önemi daha fazladır.Arama motorlarında sitenizi ne kadar üst sıralara çıkarırsanız prestijiniz ve tıklanma oranınız bi o kadar artar..

DarkeLf08 Mayıs 2009

Kısaca arama motoru gözde olan ve sizin sitelerinizi hangi durumda veya hangi pozisyonda bulmaya cok yardımcı olan bır sıstemdir.Kullanımıda bır o kadar yaygınlas olan arama motorları gunumuzde önemlı yer kaplayan gereçten biri haline gelmiştir.

İrc.Kelebek.Gen.TR

MesqeN11 Mayıs 2009

bunları bir cok insan biliyor ama bukadar detaylı bilmiyor bence herkezin okuması gerek tavsiye ederim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kelebek Giriş

Kelebek Giriş 27 Ocak 2010

Kelebek Bul

Kelebek Bul 27 Ocak 2010

Kelebek in

Kelebek in 27 Ocak 2010

Kelebek Download

Kelebek Download 27 Ocak 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi DEMİRTAŞTAN SÜPÜRGECİLİK LTD. ŞTİ. Maden Kazaları ve Meslek Hastalıklarının Azaltılması Binbir Gece Masalları Tifo Can sıkıntısı öldürüyor! Hülya’yı Ti’ye Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır