Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Bilgisayarınızı Temizleyin Windows Hızlansın

Ana Sayfa » Teknoloji » Bilgisayarınızı Temizleyin Windows Hızlansın
Bilgisayarınızı Temizleyin Windows Hızlansın

CCleaner

Windows sistem optimizasyon araçları arasında en popüler yazılım olan CCleaner?ın sayısız özelliği arasında kayıt defteri düzenlemek de var.

Bütün Windows sürümleri için mevcut bir yazılım olan CCleaner, normal kullanıcılar için yeterli. Eğer devamlı yazılım denemiyorsanız CCleaner?ın kayıt defteri temizlik aracı yeterli olacaktır.

Ancak CCleaner kayıt defterinizi yedekleyemiyor, bu yüzden kendiniz yedekleseniz iyi olur.

Auslogics Registry Cleaner

Özellikle amatör kullanıcıların işini çok kolaylaştıran Auslogics Registry Cleaner hem 32, hem 64 bit Windows sürümlerini Windows 2003?ten Windows 7?ye kadar destekliyor.

Bu yazılım avantajlarından birisi tarama esnasında yardımcı olması, hızlı ve gelişmiş tarama seçenekleri sunması. Gelişmiş tarama altında yazılım ve paylaşılan DLL dosyaları da inceleniyor. Sıradan dosyaları güvenli bir şekilde tarıyor ama silinmesi tehlikeli olabilecek dosyalarda uyararak amatör kullanıcıları koruyor.

Bu yazılımda da yedekleme özelliği var, hatta standart olarak kayıt defteri anahtarları sorunlar çözülmeden önce yedekleniyor. Ayrıca sistemin temizlik sonrası ne kadar hızlandığını da gösteriyor.

Wise Registry Cleaner

Wise Registry Cleaner listede bir numara olmayı başarıyor. En kapsamlı temizlik araçlarından birisi olan bu yazılımın arayüzü de kullanıcıları ilk kullanımda adım adım yönlendiriyor.
Wise Registry Cleaner, Windows 98?den 7?ye kadar bütün Windows sürümlerinin 32 ve 64 bit olarak destekliyor.

Bu araç kurulum esnasında e-posta adresini soruyor ve başka yazılımlar öneriyor, bunlarla ilgilenmeyin. Yazılımı kurmak için bunları seçmek zorunda değilsiniz.

Wise Registry Cleaner da kayıt defterini otomatik olarak yedekliyor ve daha sonra neyi silip silmemenin güvenli olacağına dair uyarılarda bulunuyor. Bu seçenekler aracı karışık gösterse de kullanımı çok basit.

nCleaner second

nCleaner second popüler temizlik aracının daha kapsamlı sürümü. İndirilebilecek en kapsamlı kayıt defteri araçlarından birisi olan nCleaner, CCleaner gibi farklı temizlik seçeneklerine sahip

Kayıt defteri temizliği fonksiyonu da oldukça iyi çalışıyor. Ayrıca kayıt defterini temizlemeden önce yedeğini alabiliyor.

Tek eksiği henüz Windows 7 desteklememesi. Windows XP, 2003 ve Vista?yı destekliyor.

Eusing Free Registry Cleaner

Ücretsiz bir diğer kayıt defteri temizleme aracı olan Eusing Registry Cleaner sadece tek bir iş yapıyor. Uğraşmak istemeyenler için çok basit ve kullanımı kolay bir araç olmasıyla oldukça başarılı.

Bu araç Windows 95?ten Windows 7?ye kadar bütün Windows sürümleriyle uyumlu. Bu ücretsiz araç oldukça derin bir tarama yapıyor ve CCleaner?ın atladığı hatalı kayıtları bulup düzeltebiliyor.

Ayrıca tam kayıt defteri yedeği alabiliyor. Bir sorunla karşılaştığınızda eskisini geri getirebilirsiniz

Bilgisayarınızı Temizleyin Windows Hızlansın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ExeN16 Aralık 2009

CCleaner kullandığım gün pişman oldum kelebek scriptin içindeki bazı dosyalarıda siliyo bu program :)

FBI17 Aralık 2009

Evet kelebek script dosyalarınıda siler ccleaner :) pek kullanmıyorum açıkçası. kendim siliyorum hehehe daha iyi oluyo :)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tükürük Bezi Hastalıklarının Tedavisi ALPARSLAN KUYUMCU MERSİN MAVİ OTOKİRALAMA Affetmenin Hafifliği Kelebek iRC Kazanımlarımız Gökkuşağı Neden Yuvarlaktır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır