Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

BMP DOSYALARININ SİMGE ŞEKLİNDE GÖRMEK

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » BMP DOSYALARININ SİMGE ŞEKLİNDE GÖRMEK
BMP DOSYALARININ SİMGE ŞEKLİNDE GÖRMEK

1. BASLAT mönüsünden ÇALISTIR komutunu çalıştırın. Ekrana gelecek olan diyalog kutusunda REGEDIT yazıp ENTER tuşuna basın. Kısa bir süre sonra REGISTRY editörü ekrana gelecektir.

2. Ekranın sol tarafındaki listede HKEY_CLASSES_ROOT değerini bulun, onun solundaki + işaretine tıklayın. Bunu yaptığınızda listenin açılıp aşağıya doğru uzadığını göreceksiniz. Bu liste harf sırasına göredir. Aşağıya doğru kayarak paint.Picture anahtarına gelin, onun da sol tarafındaki + işaretine tıklayın. Liste yine açılacak. Buradan DefaultIcon bölümüne gelin ve üzerine tıklayın. Ekranda aşağıdaki gibi bir görüntü ile karsılaşmanız gerekli.

3. Sağ taraftaki DEFAULT değerinin üzerine çift tıklayın. Ekrana gelecek olan diyalog kutusuna %1 değerini girin. TAMAM düğmesine basın.

4. REGISTRY editörünü kapatın, Windows 98’i kapatıp açın. İçinde BMP dosyası olan herhangi bir klasörü açtığızda bu BMP dosyasının içeriğinin simge seklinde göründüğüne şahit olacaksınız.

BMP DOSYALARININ SİMGE ŞEKLİNDE GÖRMEK - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI26 Aralık 2009

windows 98 kullannalar açısından faydalı bir konu diyebilriim. ilginç bir özellikmiş.. iyi bir paylaşım olmuşş..

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Dilek Eczanesi ÖZGÜRLER MOBİLYA Accessde Veri Transferi TUTKU Seni Sensizlikte Yaşamak Gibi Güneş.. Evde içilen sigaranın çocuk sağlığına etkisi nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır