Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Domuz gribinde yeni bir şok

Ana Sayfa » Haber » Domuz gribinde yeni bir şok
Domuz gribinde yeni bir şok

Hemen ardından, bilim dünyasından tedirgin edici bir haber geldi: Şili de insan ve domuz dışında ilk defa başka bir canlıda domuz gribi olarak adlandırılan A/H1N1 virüsü saptandı. Virüsün bir başka canlıya sıçraması, bilim adamlarını endişelendirdi.

Şili Tarım ve Hayvancılık Ajansı, başkent Santiago nun 120 kilometre güneyindeki iki çiftlikte hindilerde A/H1N1 virüsünün tespit edildiğini bildirdi. Ajans yetkilileri virüsün yayılmasının önlendiğini ve başka çiftliklerde saptanmadığını belirterek, halkın hindi etini güvenle tüketebileceğini kaydetti.

Yetkililer, hindi üreticilerinin yumurtalarda anormallik olduğunu bildirmesiyle Valparaiso yakınlarındaki bu çiftliklerin 13 Ağustosta karantina altına alındığını ve yapılan laboratuvar incelemeleri sonucunda A/H1N1 virüsünün saptandığını belirtti.

Şili de, kış mevsimi boyunca 12.175 kişide domuz gribi virüsüne rastlandı ve 128 kişi hayatını kaybetti.

Domuz gribinde yeni bir şok - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DesigneR29 Ekim 2009

İnsanlık kendi sonunu kendisi getirecek.Bu kadar çok tarımsal ilaçlama ve gübrelemenin sonucunda canlılarda birçok aksaklıklar meydana geliyor.

İnsan hayatının artık gerçek manada hiçe sayıldığı bir durumla karşı karşıyayız.Her geçen gün hızla yayılan bu virüs sonucunda hem birileri bu sayede kendisine rant elde edip para kazanacak hem de amaç ve emelleri farklı diğer dış kaynaklı ülkeler dünya üzerindeki gerçekleştirmek istedikleri emellere ulaşmak için bi adım daha ileri gidecekler.Sonumuz kötü..

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Msn Hata Kodları Ve Çözümleri 5 Kelebek Türkçe ÇAĞDAŞ REKLAM VE MATBAA HİZMETLERİ Anketler Böyle kişilerden uzak durmak gerek Başlat / Çalıştır komutları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır