Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Google milyonlarca siteyi sildi!

Ana Sayfa » internet » Google » Google milyonlarca siteyi sildi!
Google milyonlarca siteyi sildi!

google

google

Artık Google’da arama yapan hiç kimse, bu alan adı uzantısına sahip siteleri bulamayacak!

 

Milyarlarca bilgi bulunduran, internette arama motoru denildiğinde akla gelen ilk isim olan Google, .co.cc uzantılı web sitelerini arama kayıtlarından sildi.

Resimde görüldüğü şekilde bir arama gerçekleştirince bir sonuç bulamayan Google’ın bu kayıtları silmesinin nedeni olarak bu uzantıda bulunan sitelerinin çoğunun spam içerikli olması ve 11 milyondan fazla bu uzantıya sahip sitenin Google’da bulunmasının gereksiz olması gösteriliyor.

Resmi bir ikinci bölüm alan adı uzantılarından olmayan .co.cc, http://co.cc adresinde bulunan Koreli bir şirket tarafından bağımsız bir şekilde ortaya çıkarılmış olan ‘freehost’ şeklinde bir domain.

Milyonlarca site artık Google’da yok!

Google’ın internet spam takımında bulunan Matt Cutts, düşük kalitede ve istenmeyen iletilerle dolu bir freehost gördükleri takdirde bu kayıtları sileceklerini vurguladı. Bunun ardından bahsi geçen alanın sahibi olan firma, blogunda bir gönderi yayınlayarak kullanıcıları korumak için boşuna kullanılan alanları sildiklerini ve alanlara virüs taraması yaptıklarını belirtti.

11.383.736 alan adının kayıtlı olduğu bu freehost’ta yaklaşık 6 milyon kullanıcı mevcut. Bu sayılar da bu freehost’u dünyanın en büyük alan adı uzantılarından biri yapıyor, zira .org ve .uk gibi 2 milyondan fazla alan adı bulunan uzantılardan daha çok alan adı bulunuyor.

Google milyonlarca siteyi sildi! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ExeN15 Temmuz 2011

Kayıtlardan silindiği iyi olmuş çogu virüs deposu olan gereksiz sitelerden başka bir şey deildi

KhjkL21 Temmuz 2011

Kesinlikle ExeN ‘e Katılıyorum…

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Ağız Kokusu ve Giderilmesi TatiL Bitti ŞUBAT YOLCUSU Knight Online server durumlari addonu Segrek Destanı adana

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır