Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İdeal kilonuzun altına düşmeyin!

Ana Sayfa » Haber » İdeal kilonuzun altına düşmeyin!
İdeal kilonuzun altına düşmeyin!

Kilo vermek için uğraşıyoruz. Kimimiz çok kimimiz az. Peki ya ideal kilomuzu ve bu kilonun altına düştüğümüzde nelerle karşılacağımızı biliyor muyuz?

Yağ dokusu insan için çok önemli bir organ olarak bilinir. Çünkü yağ dokusunda birçok hormon sentezlenir ve vitaminlerin depo edildiği kısımlardır. Yağ dokusu vücut ısısını sağlar. Vücuda gelen dış darbeleri çeker. Bu sebeleri inceledğimizde yağ dokusunun önemini anlayabiliriz.

Genel vücut oranına göre %30? un üzerine çıktığı veya %10? un altına düştüğü zaman çeşitli hastalıklara zemin hazırlayabilir. Kadınlar östrojen azlığına bağlı olarak yumurta çatlamalarının olmaması, adet kayıpları, kıllanma, vücut ısısının düşmesi ve saç dökülmesi gibi klinik problemlere neden olabilir.

Bu tip insanların bağışıklık sistemleri daha zayıftır. Bu sebeble hastalıklara yakalanma oranları normal insanlara göre daha yüksektir. Saç dökülmesi, bünyesel halsizlik ve yorgunluk görülebilir.

İdeal kilonuzun altına düşmeyin! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DeSPeC31 Ocak 2010

Kilo Vermek istenlerinde bir hekim ile birlikte bu işlemi gerçekleştirmelerini tavsiye ederim kendi başımıza yaptgımız bi çözüm büyük hatalara sebebiyet verebilir.

FeNeRLi03 Şubat 2010

PayLaşım için tşk ler

RauL14 Şubat 2010

bende Kilo almak istiyorum :)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Max payne 3 sahneye çıkıyor Php İle Arama Motoru Hazirlamak Facebook’un fotoğraf görüntüsünü değiştirme GEÇEN ZAMAN temel ingilterede Kilolu bebek doğuran anneler dikkat

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır