Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çift tıklama Sahipliymiş

Ana Sayfa » internet » Bilgisayar » Çift tıklama Sahipliymiş
Çift tıklama Sahipliymiş

Çift tıklama eyleminin kendisi tarafından bulunduğunu iddia eden şirket, devlere kafa tutuyor…

Hopewell Culture & Design, çift tıklama eyleminin kendisine ait olduğunu iddia ederek Apple, Nokia, Samsung ve daha da şirketten şikayetçi oldu.

Bahsedilen çift tıklama, sadece zaten seçili olan bir öğenin üzerine çift tıklanarak daha fazla bilgi veya daha çok etkileşim talep edilmesini kapsıyor. 2002 yılında patenti alınan bu çift tıklama, web’de gezinirken tıklama ve sağ tıklama konularını ele alıyordu. Bir örnekte ise bir web tarayıcısındaki resme tıklandığında bağlantının etkinleştiği, sağ tıklandığında ise işlev menüsünün ekrana geldiği anlatılıyordu.

Patentin mobil telefonlarla ilgisi ise pek anlaşılır değil. Hopewell’in bu dava ile Apple, Nokia ve diğerlerinden ne elde edeceği ise merak konusu.

Çift tıklama Sahipliymiş - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

economist28 Aralık 2010

Millet aşmış kendiniz. Biz çift dil tartışmasıyla kendi kendimize eğlenirken, dünya bak nelerle uğraşıyor. Çift tıklamayını nasıl tescillemişse, vatandaş tescillemiş. Bazı mouse şirketleri 3 tıklama ile cözümü sağlayabilir. Olmaz dememek lazım. Tıklamalara dikkat.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Atilla İlhan-Emirgan’da Çay Saati 12 Haziran’da Yoklar! Zayıflatan elbise çıktı ESENLİK SİZE Doğru zannettiğimiz 10 diyet efsanesi Vaginal mantar genital mantar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır