Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kahve sağlığınız için iyi mi kötü mü?

Ana Sayfa » Sağlık » Genel Sağlık Bilgisi » Kahve sağlığınız için iyi mi kötü mü?
Kahve sağlığınız için iyi mi kötü mü?

Kahve bugüne kadar kalp hastalığı ve kanser gibi çeşitli hastalıklara yol açmakla suçlandı. Fakat son zamanlarda yapılan araştırma kahvenin kötü olmadığını gösterdi.
Birçok insan için kahvenin faydası risklerinden daha ağır basıyor.

Mayo Clinic’te yer alan habere göre, en son yapılan araştırmalarda kahve ile artan kanser ve kalp krizi arasında risk bulunmadı. Daha önceki araştırmalar, sigara ve fiziksel hareketsizlik gibi yüksek riskli davranışları hesaba katmıyordu.

Yine de, araştırmalar kahvenin bazı riskleri olduğunu da destekliyor. Yüksek miktarda filtresiz kahve tüketimi kolesterol seviyesinde orta derecede artışa yol açıyor. Bir başka araştırmaya göre ise, bir günde içilen 2 ya da daha fazla sayıda kahvenin, kafeinin vücutta çökmesini yavaşlatan genetik değişikliğe sahip insanlarda kalp hastalığı riskini artırabildiği belirlendi.

Daha sonralarda yapılan araştırmalar ise, kahvenin Parkinson, tip 2 şeker ve karaciğer hastalığına karşı önleyici faydası olduğunu ve yüksek miktarda antioksidan içerdiğini gösteriyor. Son olarak, günde 4-7 fincan kahve tüketimi özellikle hassas bireylerde asabiyet, bunalım, uykusuzluk ve acelecilik gibi problemlere yol açabiliyor.

Kahve sağlığınız için iyi mi kötü mü? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Suyun 7 harikası

Suyun 7 harikası 25 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Tam 4 Saat Bedava Konuşma DERYA KUYUMCULUK & DERYA KUYUMCUSU Adele kas krampı kramp Türk, Alman,Fransız ve ingiliz Kelebekğin Aşkı Kelebek Script® v.Sohbet Bağlantı Menü Özelliği

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır