Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kanalımı nasıl kaydedebilirim ?

Ana Sayfa » Haber » Kanalımı nasıl kaydedebilirim ?
Kanalımı nasıl kaydedebilirim ?

Bir kanalı kaydedebilmeniz için öncelikle o kanalda OP statunuzun olması gerekmektedir. Kayıtlı olmayan bir kanala ilk giren kişi iseniz, o kanalın operatorü statüsünde olursunuz ve nickinizin önünde @ takısı olur. Bazı serverlerde isteğe bağlı olarak kanal kayıt etmek, IRCOP lar gözetiminde yapılır veya hiç kayıt etmenize izin verilmez. IRC üzerinde etik olan, kayıtsız bir kanala ilk girenin kanalı kayıt etmesidir. Zamanı dolmuş ve kullanılmayan, expired olan kanallar, düştükten, sonra ilk kayıt eden yeni kanal sahibidir. Eski kanal sahibinin herhangi bir hak iddia etmesi geçerli değildir. Yinede, bazı serverlerde, sunucu için önemli kanalları, IRCoperatorler alıp eski sahibine verebilmektedir. Buyüzden önem derecesi yüksek olabilecek kanalları kayit ettiğiniz zaman kanalın sizde kalıp kalamayacağını öğrenmeniz için IRCOP’lar  ile görüşmenizi öneririz. Zira, belli zaman kanala emek verdikden sonra kanalınız elinizden de alınabilir.
Kayıt ettiğiniz kanallarin sizler özgür hür iradenize göre bu konu hakkında özel kurallar yoksa istediğinize devir yapabilirsiniz..

/msg ChanServ register #kanaladi  <şifreniz> <açıklama>Bu komuttaki #kanaladi yerine kaydetmek istediğiniz kanalın ismi, <şifreniz> yerine kanal için kullanacağınız şifre , <açıklama> yerine ise kanalınızın bir tanımlamasını yapbilirsiniz.  Tabi bu komutun geçerli olması için de nickinizin kayıtlı bir nick olması gerekmektedir.

 

Bu işlemlerden sonra kanalınız kaydedilip kaydedilmediğini öğrenmek için aşağıdaki komutu yazabilirsiniz.

/msg ChanServ info #kanaladi all
Kanal şifrenizi asla unutmayınız.  Bir kenara not alınız.  ASLA kimseye söylemeyiniz ve de internet cafe gibi yerlerde şifrenizi yazarken kimsenin size bakmadığından emin olunuz. Şifrelerinizden sadece sizlerin sorumlu olduğunu, irc üzerinde çaldırılan şifrelerin geri alımının çok zor olduğunu bilmelisiniz.

Eğer kanalınızı veya nickinizi  kaydederken bir problem yaşıyorsanız  /join #help yazarak #help kanallarından detaylı bilgi alabilirsiniz. #help kanalı her serverde global yardım kanalı olarak görev yapar.

Kanalımı nasıl kaydedebilirim ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Federtenis02 Mayıs 2009

kelebek gen tr de kanal sahibi olmak ayrıcalıklı olmak demek founders e girmek demektir Özel kanalınız varsa kendinize arkadaş ortamı kurabilirsiniz kanal kaydetmekte yukarıda da göründüğü gibi çok basit Başarılar..

NexT02 Mayıs 2009

Mynet Ve Bir Kac sohbet Sunucusunda İnsanların Kanal Alma Özgürlüğü Yok. Bizde İse Kanal uygunsa Sifreleyip Alabilirsiniz, Arkadaşlarınızı Davet Edebilirsiniz. Özgülüğünüz Sadece Kanal Almayla Kısıtlı deyildir:) Koskoca Bir Ailede Yer Alırsınız.

barbar02 Mayıs 2009

chanserv hakkında daha kapsaplı bilgi edinmek içi ise /cs help veyahut /cs help commands komutunu kullanarak gerekli bilgilere erişebilirsiniz.

FBI02 Mayıs 2009

Kanala ilk girip @ olduktan sonra /chanserv servicesini kullanmadan da kanal kaydedilebilir.

/Raw register #kanal şifre açıklama

Şeklinde.. Saygılarımla..

DarkeLf02 Mayıs 2009

Komut bilgisi olmayan arkadaslarımız ıcın anlatımlı ve kolaylıklar saglanarak hazırlanmıs bır paylasım olmus.

İrc.Kelebek.Gen.TR

perFect03 Mayıs 2009

Evet kelebek gen.tr de kanal sahibi olmak ayricaliktir mynet ve bir kac sunucu degil gunumuzde hemen hemen her sunucu kanal icin ucret istiyor yakinda & @ % + bunlarada isterlerse sahsen sasirmam :) ama bu KELEBEK te boyle degil. hersey sizin elinizde kanalda yetkilerde. Her sey ama Hersey..

CoLd_MaN03 Mayıs 2009

kelebek.gen.tr olarak sunucumuzda kanal açma veya kanal silme özgürlüğü vardır. Eğer kanal kayıtlı değil ise yukarıdaki açıklamada olduğu gibi ” /cs register #kanal şifre açıklama ” komutu ile kanalı kendi üstünüze kayıt edebilrsiniz.kelebek.gen.tr’de özgürsünüz.Unutmayın KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR…

ArmeDia10 Mayıs 2009

Paylaşım için tşk ederim. Her şey çok açıklayıcı olmuş

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

AKÇAKOCA YENİ HABER GAZETESİ irc Raw Kullanımı Solunum Sistemleri PAPAKÇI BİLİŞİM Intel işlemci fiyatlarında indirime gidiyor, işte detaylar! Sevdamızı mezar kabul eder mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır