Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kas Nedir ?

Ana Sayfa » Haber » Kas Nedir ?
Kas Nedir ?

Vücudun ve iç organların hareket etmesini sağlayan dokulara kas denir . İnsan vücudunda çizgili, düz ve kalp kası olmak üzere üç tür kas vardır . İnsanların isteğe bağlı olarak denetleyebildiği kaslar çizgili kas ya da iskelet kası olarak bilinir. Bunlar kol, bacak, bel ve boyun gibi bölümleri hareket ettirmek için kullanılır .Sindirim sisteminde ve öteki bölümlerde bulunan düz kaslar sinir sistemince otomatik olarak Kalbi oluşturan kasların ise miyokart hücrelerinden oluşmuş özel bir dokusu vardır .

Kas Nedir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DewiLKinG24 Aralık 2009

Vücudumuzda bir sürü kas vardır.Her tarafımızda kas vardır diyebiLiriz de.Geçende kitapta gördüm kasLarı gösteriyordu inanamadım her tarafta kas var.Yapımız için çok ama çok önemLidir.

FBI24 Aralık 2009

Kaslar vücudumuzda önemli bir potansiyele sahiptir diyebiliriz. 3 çeşit kas vardır zaten.. Herbirininde görev ve yapıları farklıdır.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

WordPress Hata Satılarını Görmek İçin Kullanılan Kod Papatya Falı Basil ile ilgili Tünel için ihale Eşlerin anlaşmazlığının çocuklar üzerindeki etkisi 2G Makina Yayıncılık Pazarlama

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır