Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kelebek Hikayesi

Ana Sayfa » Kelebek Destek » Kelebek Hikayesi
Kelebek Hikayesi

Kelebek Hikayesi
Bir gün, kirlarda gezintiye çikan bir adam, kenara oturdugu otlardan birinin dalinda , küçük bir kozanin varligini fark etti. Koza ha açildi ha açilacak gibiydi. 
Adam , bunun bir kelebek kozasi oldugunu tahmin ediyordu. Böyle bir firsat bir daha ele geçmez diye düsündü; ve bir kelebegin dünya yüzü gördügü ilk dakikalara sahit olmak istedi. 
Dakikalar dakikalari kovaladi , saatler geçmeye basladi , ama henüz kelebegin küçük bedeni o delikten çikmadi. Sanki , kelebegin disari çikmak için çaba harcamaktan vazgeçmis olabilecegini düsündü. 
Sanki kelebek elinden gelen her seyi yapmis da , artik yapabilecegi bir sey kalmamis gibi geldi ona. Bu yüzden , kelebege yardimci olmaya karar verdi: cebindeki küçük çakiyi çikarip kozadaki deligi bir cerrah titizligiyle büyütmeye basladi. 
Böylece , bir-iki dakika içinde kelebek kolayca disari çikiverdi. Fakat bedeni kuru ve küçücük , kanatlari burus burustu. Adam kelebegi izlemeye devam etti; çünkü kanatlarinin her an açilip genisleyecegini ve narin bedenini tasiyacak kadar güçlenecegini umuyordu. 
Ama bunlardan hiçbiri olmadi. Kelebek , hayatinin geri kalanini , kurumus bir beden ve burusmus kanatlarla yerde sürünerek geçirdi. Ne kadar denese de , asla uçamadi. 
Adamin bütün iyi niyetine ve yardimseverligine ragmen anlayamadigi sey , kozanin kisitlayiciliginin ve buna karsilik kelebegin daracik bir delikten disari çikmak için gereken çabanin , Allah?in kelebegin bedenindeki siviyi onun kanatlarina göndermek ve bu sayede kozanin kisitlayiciligindan kurtuldugu anda onun uçmasini saglamak için seçtigi bir yol olduguydu. 
Bu gerçegi ögrendiginde , hayat boyu unutamayacagi bir sey de ögrenmisti: Bazen , hayatta tam olarak ihtiyaç duydugumuz sey , çabalardir. Eger Allah , hayatta herhangi bir çaba olmadan ilerlememize izin verseydi , o zaman , bir anlamda sakat kalirdik . Olabilecegimiz kadar güçlenemezdik o zaman . Ve asla uçamazdik..

Kelebek Hikayesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

bARbAR04 Mayıs 2009

Emek, çaba ve azim. Hayatta bu üç şeye sahip olan birinin yapamayacağı hiçbirşey yoktur.

DarkeLf08 Mayıs 2009

Bir işte çabalamak,azimle calısmak ve gercekten emek vermek hem başarının kapısını acacaktır hemde sızın kendınıze guvenınızı saglıcaktır.

Hayatta ınsallah ışlerımızde başarılı olmanızı temenni ederim.

İrc.Kelebek.Gen.TR

ArmeDia10 Mayıs 2009

Küçük zorluklar bizleri hayata bağlayan teşvik edicilerdir. Yılmayanlar yaşamaya devam eder.

MesqeN10 Mayıs 2009

Azim varsa gerisi Tefeduratır.

MesqeN11 Mayıs 2009

ALtın bulsa ukadar sevinmez kesin:)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kelebek Giriş

Kelebek Giriş 27 Ocak 2010

Kelebek Bul

Kelebek Bul 27 Ocak 2010

Kelebek in

Kelebek in 27 Ocak 2010

Kelebek Download

Kelebek Download 27 Ocak 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kanserin ruhsal boyutlarına dikkat! Dişçi korkusuna hipnozla terapi Son Dakika Haberleri Travmatik artrit YOLCUTURK. COM OVERCLOCK?UN TEMEL PRENSıPLERı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır