Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kelebek Olmak

Ana Sayfa » Kelebek Destek » Kelebek Olmak
Kelebek Olmak

Duymuşsunuzdur genelde herkes kelebeklerin ömrünü bir gündür. Kelebeğin kelebek olmadan önce tırtıl olduğunu ve kelebek olmak için kozasından bir an önce çıkmak için var gücüyle yaptığı çabanın inanılmaz hikayesini. 

Bu bir rüyadır. Tırtılın kelebeğe dönüşme rüyası. Bu rüyayı renklerle buluşturup dünya üzerinde rengarenk bir yaşam sürmeye çalışan kelebekler, özgürlüğün tadını çıkarırcasına uçarlar. Rengarenk ve özgürce doğaya uyum sağlayıp baharın habercisi olurlar.

Tırtıl mı? Kelebek mi? derseniz ikisini bir birinden ayıramazsınız. Tırtılı kelebek olmak için, diğer güzelliğini herkese göstermek için, gece gündüz demeden kozasından çıkmaya çalışarak görürüz. Bu mücadeledir tırtıl ile kelebeği birbirinden ayrılmaz yapan.  Çabalamadan uğraşmadan ne olur şu dünyada.  

Bir veya birkaç günlük kelebek olmak için, yapılan mücadelemi yoksa tırtılı hayata bağlayan. Değiyormu tırtılın bir gün veya birkaç gün için kelebek olmak için, kelebek olduktan sonra özgürce uçmak için, rengarenk doğada çiçekten çieğe konmak için verdiği mücadeleye. Kelebek olma çabasımıdır bu mücadele yoksa, bir gün daha fazladan yaşama sarılabilmekmidir. Yoksa hayata vermeye çalıştığı bir mesaj mıdır. Tüm güzellikleri renkleri üzerine alarak, uçmak, özgürlüğe tutunmak için kelebek olmak.

 Bir tırtılın kelebek olma uğruna yaptıkları fedakarlıktan öte hayatın ta kendisidir. Hayat bir gün de olsa, bin günde olsa yaşamaya değer, değmeli ki, tırtıl kelebek olmak için tüm hayatını buna adar. Kelebek mi Tırtıl mı dediğinizde ikisini bir birinden ayıramama nedenimiz,  belkide, tırtılın kelebek olarak aldığı mükafattan ileri geliyor. Tırtıl, uçmak içinmi bunca mücadeleyi veriyor, bir kaç gün daha fazladan yaşamak için mi?  Tırtıl iken güzelleşip tüm renkleri üzerinde taşımak adına kelebek olmaya çalışmak anlatılamaz bir hayat hikayesi olsa gerek.  

İnsanlarda bile bulamayacağımız bir çabadan bahsediyorum, bir gün daha fazladan yaşamak uğruna, kelebek olmak çabasından. Tırtılın yaptıkları ve sonunda hak ettikleri, Kelebek olmak ve rüzgara kendini bırakıp, özgürce doğada dolaşabilme imkanıdır. Bir gün kelebek olmak için, mücadelemizi sürdürmeli hayatta elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız. Tırtılın mücadelesini ve mükafatını unutmadan.

İsmail Gül

Kelebek Olmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DesigneR04 Mayıs 2009

” Bu bir rüyadır. Tırtılın kelebeğe dönüşme rüyası. Bu rüyayı renklerle buluşturup dünya üzerinde rengarenk bir yaşam sürmeye çalışan kelebekler, özgürlüğün tadını çıkarırcasına uçarlar ”

Bu rüyayı KELEBEKGENTR gerçeğe döndürmek için çalışıyor :)

bARbAR04 Mayıs 2009

Emeğine sağlık ismail abi
| http://www.kelebekforum.com |
| http://www.kelebek.gen.tr |
KELEBEKLER ÖZGÜRDÜR

ExeN05 Mayıs 2009

Tırtılın verdiği mücadele var olma için verdiği mücadele bizde var olanı koruma daha iyiye taşıma mücadelesini vermemiz lazım

DarkeLf07 Mayıs 2009

ben ce tırtıldakı odeğişim mücadelesi özgürlüne kavuşabilmesi çok kısada olsa özgürçe kanat çıpa bilmek içindir HERŞEY ÖZGÜRLÜK İÇİN …

ArmeDia10 Mayıs 2009

24 saat bile bir Kelebek için özgürlüğünü sığdırabildiği bir süreçtir. 1 saatiniz bile değerini bilin.

MesqeN11 Mayıs 2009

kelebek olmak zor iş TırtıL oLcan kozada kalcan kelebek olcan uzun iş kestirmeden gideLim kelebek olamayız kozaya degiL Tabuta gireriz cıkarsak topraga gireriz:)

NexT11 Mayıs 2009

Bazen diyorum insan olup bir ömür mücadele etmektense kelebek olup 1 gün yaşayıp mutlu olmak var :)

RiDoNe28 Mart 2011

Aslına bakarsak kelebeklerin hayatı birgündür. 24 saatlik ömürlerinde istedikleri yere uçmak isterler herşeyi yapmak isterler. Bizim yıllardır yapmaya çalıştığımız şeyleri onlar birgünlerine sığdırmak zorundadırlar. Öyleyse her geçen dakikamızın kıymetini bilelim ve bizim kelebeğimizde burası Kelebek.Gen.TR mizin ömrünü uzatmak bizim elimizde. Siz bizim arkamızda durun ki hep beraber KELEBEK’imizi göklere çıkartalım.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Kelebek Giriş

Kelebek Giriş 27 Ocak 2010

Kelebek Bul

Kelebek Bul 27 Ocak 2010

Kelebek in

Kelebek in 27 Ocak 2010

Kelebek Download

Kelebek Download 27 Ocak 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Habis Pankreas Tümörleri Asil Oto Kiralama Uyuz hastalığı ve etkenleri TARZ-I KADİM İSTANBUL EXPORT Adnan Polat

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır