Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Keşke 2. olabilsek…”

Ana Sayfa » internet » “Keşke 2. olabilsek…”
“Keşke 2. olabilsek…”

Microsoft 2. olmayı çok istiyor…

Her zaman birinciliğe oynayan Microsoft’tan gelen bu açıklama hangi konuda yapıldı? İşte cevap.

Arama motoru pazarının en hevesli oyuncusu görünümündeki Microsoft ikincilik hayalleri kuruyor. Google hali hazırda açık ara birincisi sırada. Yahoo ikinci sırada ama artık pek de bu işlerin peşinde koşmuyor. Microsoft ise tüm gayretlerine rağmen ancak üçüncülükle yetinebiliyor. Her ne kadar yeni arama motoru Bing devreye girdiğinden beri Microsoft bu alanda güç kazanmaya devam etse de henüz sadece %10’luk bir pazar payı elde edebildi. Firmanın başkan yardımcısı Yusuf Mehdi’nin açıklamasına göre ise bu noktaya gelebilmek bile Microsoft için çok ciddi yatırımlar gerektirmiş.

Bing’i bu noktaya getirebilmek için son dört yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık bir yatırım yapıldığını söyleyen Mehdi, bu yatırımların meyvesini alabilmek içinse Yahoo ile anlaşmanın şart olduğunu söyledi.

Rakamlar ne diyor?

Yaklaşık %17,5’luk pazar payına sahip olan Yahoo ile yapılacak bir anlaşmanın Microsoft’un bu alandaki payını %30’a yaklaştıracak ve Mehdi’ye göre bu oran reklam verenler ile çok daha uygun şartlarda anlaşmalar imzalanmasını mümkün kılacak.

Mehdi konuyla ilgili sözlerine şunları da ekledi: “Sonuç olarak bu alanda en önemli oyunculardan biri olmak istiyoruz ve bu yüzden bir noktada Google’a rakip olabilecek kadar büyümemiz gerekiyor. Fakat halen Google’ın imkanları bizden daha fazla, bize oranla çok daha fazla mühendisleri var”.

“Keşke 2. olabilsek…” - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ChatLiaM08 Şubat 2010

tşkler paylasım için.

RauL14 Şubat 2010

Tşkler Bilgilendirdiginiz icin ve paylasım icin

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Hoşgeldin 2021

Hoşgeldin 2021 02 Ocak 2021

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Müjde Ar’dan Trajikomik Bir Biber Gazı Önerisi Dev C++ Debug Ceviz (koz ağacı) Bir fincan kahve YOLCUTURK. COM Kanser nedir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır