Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Light sigara içmek çözüm mü ?

Ana Sayfa » Sağlık » Sigaranın Zararları » Light sigara içmek çözüm mü ?
Light sigara içmek çözüm mü ?

Sigara dumanının çok azının bile sağlık açısından zararlı olduğunu biliyoruz. Light sigaralarda katran ve nikotin oranı düşükse de, bu tip sigaralara geçen tiryakiler, nikotin ihtiyaçlarını karşılamak için, genellikle daha çok sayıda sigara içmeye veya içtiği her sigarayı daha çok içine çekmeye başlamaktadır. Daha derin ve daha sık nefesler çekildiğinde veya sigara sonuna kadar içildiğinde, katran oranı düşük bir sigara, diğerleri kadar zararlı olmaktadır.

Ayrıca sigaradaki tek zararlı madde nikotin değildir. Nikotin, bağımlılığın oluşmasında önemlidir. Oysa sigarada katran ve karbon monoksit gibi zararlı pek çok madde de bulunmaktadır. Light sigara içenler, bunlara da maruz kalmaktadır.

Başarısız olsak dahi sigarayı yerden deneyelim. Israr ve azimle karar verelim. Sonunda başaracağız.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından hazırlanan raporda, düşük katranlı sigaralara geçmenin sağlık açısından hiçbir avantajı bulunmadığı belirtilmektedir.

Bu yüzden sigarayı bırakıyorum diye light sigaraya geçmek aldatıcıdır ve sigara içmeyi bırakmaya yardımcı olmaz. Hedef, hiç sigara içmemek olmalıdır.

Sigara dumanıyla kaplı kapalı ortamlar, sigaranın verdiği diğer zararlar yanında göz rahatsızlıklarına ve ! baş ağrısına sebep olur.

Light sigara içmek çözüm mü ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI20 Haziran 2009

Light sigaralara nikotin oranı düşük diyoruz ama aslında light sigaralarda da ard arda yakma söz konusu yani fazla içerek yine aynı nikotini alıyoruz..Yani netice yine aynıdır:) Yine zehirleniyoruz.. En iyisi hiç içmemektir. Bunuda başarabilmek önemli zaten..

BaRBaR21 Haziran 2009

Light’ı maytı farketmiyor abicim sigaranın her türlüsü illet bişey.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi iPhone 5S’e altın sarısı rengi geliyor Nick ve ident Aynı ise gLine 11 Futbolcuda Domuz Gribi Kelebek Script Behçet hastalığı ile ilgili bilgiler BEREKETNUR AMBALAJ REKLAM SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır