Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

mIRC Addon Hakkında Herşey

Ana Sayfa » internet » IRC » mIRC Addon Hakkında Herşey
mIRC Addon Hakkında Herşey

1-mIRC Add-on Nedir?
2-Nasil Kurulur & Nasil Kaldirilir?
3-Add-on download edilirken ve kurarken dikkat edilmesi gerekilenler…
4-Load Resimleri

mIRC Addon Nedir?
Sozluk anlami “Uzerine Ekle” olan addonlar sadece mIRC’de degil, hemen hemen yapilmis tum software programlarda bulunmaktadir. Add-onlar genelde bu programlara sonradan eklenen ve hem gorsel hemde islevsellik acisindan zenginlik katan program parcalaridir.

Cogunlukla kod olan bu kucuk eklemeler sadece bu standart ta kalmayip exe,dll vs.. olabiliyorlar. Onemli olan Yama ile Addonlari karistirmamaktir. Add-on’larda bazen acik kapayabilir. Ama bu, Addonlarin asil gorevleri degildir.

Son donemlerde add-on larin koltugunu DLL’ler sallamaya basladi. Fakat yazilimi ve kullanimi Addonlar kadar kolay olmayan dll ler, herzaman bu yarista Addonlardan sonra yer alacaklardir.

mIRC ADDON Kurulumu
Addonların kurulumu çok basit ve çesitlidir.

Kurulum komutları kısaca şöyledir;
/load -rs sürücü:\klasor\MircDizini\addonismi.mrc
//load -rs $mircdir\system\addonismi.mrc
/load -rs system/addon/addonismi.mrc
/load -rs addonismi.mrc

Tabi bu kadarla da kalmiyor.Addonunuzu mIRC programindan direkt olarak(komut yazmadan) da yukleyebilirsiniz.
ALT ve A Tuslarina basarak sol resimdeki editoru, ALT ve R tuslarina basarak sag resimdeki mIRC editorunu ortaya cikartin.
Kurulumda Hata !

Kurulum esnasında karşılaşılabilecek sadece bir hata vardır. Bu da Addon dosyasının(*.mrc) yeri, komutta veya addonun içinde doğru belirtilmemiş olmasıdır.

Örnek :* /load: no such file ‘e:\program files\mirc\deneme.mrc’
Burada, deneme.mrc dosyasi belirtilen kisayol icinde olmadigini goruyoruz.Hatayi duzeltmek icin deneme.mrc dosyasini bulup c:\program files\mirc\ klasorune kopyalamak\tasimak yeterli olacaktir.
Bunlara Dikkat !
/run : mIRC’nin program calistirma komutu. Cift tikla***** acabildiginiz tum programlari calistirir. Bu komuttan sonra gelen program ismine dikkat edilmesi gerekir. Ozellikle Deltree.exe’ye.

/dll : mIRC’nin DLL(Dinamic Link Library) programlarini calistirip gorev belirtme komutudur.Pek fazla zarar verici degildir, fakat User32.dll ile kullanildiginda bilgisayariniza reset atabilir & kapatabilir.

Sockets : Socket’ler mIRC’den web,ftp,telnet gibi istekleri karsilarlar. Hacker’lere bir backdoor (arka kapi) birakabilir.

DCC : IRC’de en tehlikeli olaylardan biri, tanimadiginiz birisinden bir dosya kabul etmektir. Uzantisi ne olursa olsun IRC’den dosya alis-verisi yapmamanizi tavsiye ederiz.

Auto Identify Addonlari : Bir diger tehlike ise sifrenizin bir addon araciligi ile baskasina ulasmasidir. Eger boyle bir addona ihtiyaciniz varsa, bizim garantimiz altinda Auto Identify addonunu cekebilirsiniz.

mIRC Addon Hakkında Herşey - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI23 Temmuz 2009

Mirc addonlarının kurulumu kolaydır. yeterki addonumuz sağlam ve çalışıyor olsun.. Load komutları ile addonumuzu kurup çalıştırmamız yeterli olacaktır.. Güzel paylaşım..

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

kelebek

kelebek 09 Kasım 2020

irc invex komutu

irc invex komutu 17 Ocak 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öpme gözümden derdin Asuman Krause Resimleri Gurur ve Onur Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi Fail-i Meçhul Domuz gribinde yeni bir şok

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır