Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Otizmin sebebi bulundu

Ana Sayfa » Sağlık » Genel Sağlık Bilgisi » Otizmin sebebi bulundu
Otizmin sebebi bulundu

Dünyada her 100 çocuktan 1 veya 2’sinin otistik olduğu veya otizm riski taşımasının sebebi Japon profesörlerce bulundu.
Japonya’nın Hamamatsu Üniversitesi öncülüğünde yürütülen projenin sonucunda otizmin sebebi nörolojik bozukluk olarak saptandı.

Araştırma ekibi pozitron emisyon tomografisi (PET) kullanarak yaptığı çalışmada yaşları 18-26 arasında değişen 20 otistik ve 20 normal bireyin beyin tomografileri incelendi. Çalışmanın sonucunda beynin nöronları arasında meydana gelen ayrım ve eksiklikler otistiklerin kendi duygularını açıklayamama, iletişim bozukluğu gibi sebeplerin ortaya çıktığını gösterdi.

Hamamatsu Üniversitesi Tip Fakültesi Profesörü Norio Mori yaptığı açıklamada, “Otizm ebeveynlerden kaynaklanan herhangi bir sorun değil fakat kötü ebeveynlik ve sosyal faktörler otizmin etkilerini çocuk üzerinde artırmaktadır. Otizmin sebebini nöroloji bozukluklardan kaynaklandığını doğruladık bu büyük bir keşiftir, bundan sonraki hedefimiz otizm önleme ve tedavi yöntemleridir” şeklinde konuştu.

Otizmin sebebi bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Vakit bulunca evlenecekmiş :) SEMBOL REKLAM Coloboma kusuru iPhone 5 fırsatçılığı ALBAYRAKLAR ORMAN ÜRÜNLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Kontör Devri Bitiyormu?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır