Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sohbet Kuralları

Ana Sayfa » internet » IRC » Sohbet Kuralları
Sohbet Kuralları

SOHBET KURALLARI:

KELEBEK IRC Network’ü sohbet odalarında daha rahat, düzeyli ve neşeli bir ortamda sohbet edebilmeniz, sistemin daha rahat ve doğru çalışabilmesi için aşağıda yazılan davranış kurallarına uymanız gerektiğini ve uyulmadığı takdirde, yetkili sohbet admin, oper ve yetkililerin sizleri sohbet odalarından atma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

*  Sohbet salonlarında genel alanlarında veya özel mesajlaşmalarda, genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, huzur bozucu davranışlarda bulunulamaz.

* Sohbet odalarında ve salonlarda arka arkaya ve sürekli olarak sözcükler veya cümleler girilemez (flood), spor takımlarına yönelik tezahüratlar yapılamaz.

* Küfür, sakıncalı isim, pornografik olarak nitelendirilebilecek yazı, kelime ve rahatsız edici kelimeler içeren kullanıcı isimleri alınamaz.

* Küfür etmek, rencide, ırkçı, tahrik ve tehdit edici davranışlarda bulunulamaz, reklam ve ticari amaç güden bildiriler, mesajlar gönderilemez.

* Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sında belirtilen yasalara, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazılamaz.

* Sohbet alanlarında veya mesajlarda büyük harf kullanmak sanal ortamda “bağırmak” anlamına gelmektedir, dilbilgisi kuralları uyarınca gerekmedikçe büyük harf kullanmaktan kaçınınız.

* Gerektiği zaman sohbet ortamındaki düzeni bozan kullanıcıyı operatörlerimize ya da adminlerimize şikayette bulunabilirsiniz

* Diğer kullanıcıların kişisel bilgisayarlarındaki özel bilgilerine, programlara veya dosyalarına zarar verecek bilgi veya programlar paylaşıma açılamaz ve bu tür programlar kullanılamaz.

* Adminler gerek gördükleri hallerde kullanıcıların nicklerini yasaklama, hakkına sahiptir.

* Kanallarda Clone,Trojan,Bot v.b. bulundurmak, sunucu genelinde başka server, servis sağlayıcı,web site reklamı yapmak, kanal topiclerinde IRC/Web Reklamı yapılamaz.

* #help kanalı dışında verilen anlamını bilmediğiniz komutları kullanmayınız..

*  Sunucular üzerinde IRCop,Global operatör ve Adminler de dahil olmak üzere hiç kimseye nickinizin infosunda yer alan mail adresinizin şifresini, nickinizin şifresini vermeyiniz

*  Tüm kullanıcılar adminden gelen uyarıları dikkate almalı ve bunlara uymalıdır.

Bu kuralları genel sohbet kuralları olarak, Kelebek IRC Network’ünde de geçerlidir.

Keyifli sohbetler dileriz.
KELEBEK IRC Network Yönetimi

Kaynak:

Sohbet Kuralları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DesigneR27 Haziran 2009

Her sistemin işleyişinde olduğu gibi KELEBEK IRC sohbet platformunun da işleyişinin düzgün ve kararlı olabilmesi için gerekli kurallar vardır.Tüm kullanıcıların bu kurallara riayet etmesi önemli rica olunur.

Kurallar çiğnenmek için değil,yaşatınızı kolaylaştırması içindir.

FBI28 Haziran 2009

BU kurallara uyulmaya gayret edilse aslında çok güzel bir sohbet ortamını kurulacağı görüşündeyim..saygı ve sevginin hat safhada olduğu dostluk ortamları..Vazgeçilmez olur sanırım..

RiDoNe28 Mart 2011

Boşuna demiyoruz Kelebek’ler özgürdür. inanın başka hiç bir sohbet platformunda Kelebek.Gen.TR de olduğunuz kadar özgür olamazsınız. Kelebek.Gen.TR de olmak ayrıcalıktır .)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

kelebek

kelebek 09 Kasım 2020

irc invex komutu

irc invex komutu 17 Ocak 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fail-i Meçhul WordPress’e kitlesel saldırı Geçmişin yanından geçmek Tükürük Bezi Hastalıklarının Tedavisi Konya Babanın Karizmasını Çizdi Benim yaşlarım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır