Sohbet Kuralları

SOHBET KURALLARI:

KELEBEK IRC Network’ü sohbet odalarında daha rahat, düzeyli ve neşeli bir ortamda sohbet edebilmeniz, sistemin daha rahat ve doğru çalışabilmesi için aşağıda yazılan davranış kurallarına uymanız gerektiğini ve uyulmadığı takdirde, yetkili sohbet admin, oper ve yetkililerin sizleri sohbet odalarından atma hakkına sahip olduğunu hatırlatırız.

*  Sohbet salonlarında genel alanlarında veya özel mesajlaşmalarda, genel ahlak, görgü ve toplum kurallarına uygun olmayan, huzur bozucu davranışlarda bulunulamaz.

* Sohbet odalarında ve salonlarda arka arkaya ve sürekli olarak sözcükler veya cümleler girilemez (flood), spor takımlarına yönelik tezahüratlar yapılamaz.

* Küfür, sakıncalı isim, pornografik olarak nitelendirilebilecek yazı, kelime ve rahatsız edici kelimeler içeren kullanıcı isimleri alınamaz.

* Küfür etmek, rencide, ırkçı, tahrik ve tehdit edici davranışlarda bulunulamaz, reklam ve ticari amaç güden bildiriler, mesajlar gönderilemez.

* Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sında belirtilen yasalara, uluslararası anlaşmalara aykırı, kanundışı faaliyetleri destekleyen, siyasi propaganda yapan mesajlar yazılamaz.

* Sohbet alanlarında veya mesajlarda büyük harf kullanmak sanal ortamda “bağırmak” anlamına gelmektedir, dilbilgisi kuralları uyarınca gerekmedikçe büyük harf kullanmaktan kaçınınız.

* Gerektiği zaman sohbet ortamındaki düzeni bozan kullanıcıyı operatörlerimize ya da adminlerimize şikayette bulunabilirsiniz

* Diğer kullanıcıların kişisel bilgisayarlarındaki özel bilgilerine, programlara veya dosyalarına zarar verecek bilgi veya programlar paylaşıma açılamaz ve bu tür programlar kullanılamaz.

* Adminler gerek gördükleri hallerde kullanıcıların nicklerini yasaklama, hakkına sahiptir.

* Kanallarda Clone,Trojan,Bot v.b. bulundurmak, sunucu genelinde başka server, servis sağlayıcı,web site reklamı yapmak, kanal topiclerinde IRC/Web Reklamı yapılamaz.

* #help kanalı dışında verilen anlamını bilmediğiniz komutları kullanmayınız..

*  Sunucular üzerinde IRCop,Global operatör ve Adminler de dahil olmak üzere hiç kimseye nickinizin infosunda yer alan mail adresinizin şifresini, nickinizin şifresini vermeyiniz

*  Tüm kullanıcılar adminden gelen uyarıları dikkate almalı ve bunlara uymalıdır.

Bu kuralları genel sohbet kuralları olarak, Kelebek IRC Network’ünde de geçerlidir.

Keyifli sohbetler dileriz.
KELEBEK IRC Network Yönetimi

Kaynak:


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Sohbet Kuralları” için 3 cevap

 1. DesigneR
  DesigneR

  Her sistemin işleyişinde olduğu gibi KELEBEK IRC sohbet platformunun da işleyişinin düzgün ve kararlı olabilmesi için gerekli kurallar vardır.Tüm kullanıcıların bu kurallara riayet etmesi önemli rica olunur.

  Kurallar çiğnenmek için değil,yaşatınızı kolaylaştırması içindir.

 2. FBI
  FBI

  BU kurallara uyulmaya gayret edilse aslında çok güzel bir sohbet ortamını kurulacağı görüşündeyim..saygı ve sevginin hat safhada olduğu dostluk ortamları..Vazgeçilmez olur sanırım..

 3. Rıdvan BÜYÜKERDİNÇ
  RiDoNe

  Boşuna demiyoruz Kelebek’ler özgürdür. inanın başka hiç bir sohbet platformunda Kelebek.Gen.TR de olduğunuz kadar özgür olamazsınız. Kelebek.Gen.TR de olmak ayrıcalıktır .)

Bir cevap yazın