Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tusunami

Ana Sayfa » Haber » Tusunami
Tusunami
Japonya’da 9 büyüklüğündeki deprem sonrasında meydana gelen tsunaminin yeni görüntüleri ortaya çıktı.
Felaketi başka bir açıdan gösteren görüntüde yerleşim yerinin yakınındaki nehir taşararak önüne gelen herşeyi sürükleyerek, şehrin içlerine doğru ilerliyor. Azgın sular arabaları evleri ve arabaları yerle bir ediyor.  Japonya son deprem haberleri 2011. Japonya Tsunami haberleri. Japonya Radyasyon haberleri. Japonya Radyasyon seviyesi. Radyasyon nükleer tesis son haber. Jağonya nükleer tesis son haber 2011. plutonyum elementi  nedir.

Japonya’da önce deprem sonra Tsunami hayatı çekilmez hale getirmişti. Dünya nın en lüks ve en zengin üçüncü büyük ülkesinin Japonya nın düştüğü bu durum. Doğal afetlerin teknoloji dinlemediğini göstermekte. Japonya’da önce deprem sonra tsunami dedik. Ya sonra evet Japonya’da felaket Nükleer Reaktörlerin deprem sonrası radyasyon saçması ile yiyeceklerinden içme sularına kadar herşey tehlikeli olmaya bşaladı. 
 
Tokyo Electric Power Co. tarafından yapılan açıklamada, santral çevresinde 4 noktada bu elementin varlığının belirlendi kaydedildi.

Firma yetkilisi Jun Tsuruoka, çevrede toprağa bulaşmış olan miktarın çok az olduğunu, kamu sağlığı için risk oluşturmadığını belirtti.

Nükleer silah yapımında da kullanılan yüksek düzeyde radyoaktif bir element olan plutonyum, bu santralde kullanılan nükleer yakıtlar arasında yer alıyor.
Kaynak: Elestirel Haber


Japonya Deprem Ve Tusunami İle Sarsıldı

Tusunami - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Miraç Kandili kutlandı

Miraç Kandili kutlandı 06 Haziran 2013

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi topic Hobi nedir ? Türkiye 8. sırada! Düzce Hosting Calapa Yumrusu ALPARSLAN KUYUMCU

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır