Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

VİDEO CD’LERİ KOPYALAMAK

Ana Sayfa » Teknoloji » VİDEO CD’LERİ KOPYALAMAK
VİDEO CD’LERİ KOPYALAMAK

DVD kullanımına geçmek ve bu arada da eski video cihazınızdan kesin olarak kurtulmak istiyorsanız,eski video kasetlerinizi Video-CD’lere dönüştürebilirsiniz.Bu format pek çok harici DVD Player tarafından da tanınacaktır.

1-Bu işlemi gerçekleştirmek için bir televizyon kartına ve Virtual Dub gibi bir freeware görüntü yakalama yazılımına ihtiyaç duyacaksınız.TV kartınızı Video cihazının çıkışıyla bağlayın ve Virtual Dub’da File/Capture Avi’yi seçin.Video/Format tan Video-CD çözünürlüğü olarak 352*288’i ve piksel biçimi olarak da RGB24’ü seçin.

2-Ses verilerini sıkıştırılmamış WAV formatında kaydedin.Resim dosyaları için bir sıkıştırmaya ihtiyaç duyacaksınız.Bu işlemi ücretsiz olarak temin edebileceğiniz Pegasus PicVİdeo-MJPEG-Codec’Ie halledebilirsiniz (www.jpg.com) Kalite seviyesini 16 olarak seçin. Bu ayarlarla kaydettiğiniz yaklaşık 80 dakikalık bir film sabit diskiniz üzerinde dört gigabayta yakın yer kaplayacaktır.

3-Filmin bir tek CD’ye sığabilmesi için dosyayı Video-CD formatına dönüştürmelisiniz. Dosyalar MPEG-1 standardında sıkıştırılacaktır.Bu işlem içinse TMPEG olarak da bilinen ücretsiz Tsunami MPEG-Encoder yazılımını kullanabilirsiniz.( www.tmp-genc.com ) Load komutuyla Video-CD profilini yükleyin.Video-CD’lerde hata düzeltme gerekmediğinden normal CD-ROM’lara 700Mbayt sığdırmak mümkün.Bu da yaklaşık 70 dakikalık bir filme denk geliyor.

4-Basit Video-CD’lerden daha yüksek resim kalitesini Super-VCD formatı vaadediyor.Sistem verileri MPEG-2 formatında sıkıştırarak DVD gibi çalışıyor.Ayrıca iki ses kaydı ve farklı kanallar kullanılıyor. Freeware Encoder olarak bbMPEg gösterilebilir.(http://mem-bers.home.net/beyeler/bbmpeg.html) S-VCD’lerin normal VCD’ler karşısındaki en büyük dezavantajı iki kat yüksek dosya boyutu. DVD’ye yakın kaliteye ulaşmak pratikte bir CD’ye ancak 40 dakikalık görüntünün sığabilmesine yol açıyor.

VİDEO CD’LERİ KOPYALAMAK - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DewiLKinG25 Aralık 2009

bu biLgiyi az çok biLiyordm ama bu sayede tam oLarak öğrenmiş oLdm.GüzeL birşey asLında.PayLaşımın için tşkrLer.

FBI26 Aralık 2009

Video CD leri kopyalamak adına güzel bilgiler verilmiş.. gerçi artık çoğu kişi bu bilgileri bilmektedir.. hemen hemen herkes muhakkak cd kopyalamıştır.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Alias Kullanımı Kayseri-Ankara maçı oynanmayacak Seveceğiniz kişiyi çünküsüz sevin Akasya İlişkimin Tadını Çıkarıyorum Suyun 7 harikası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır