Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Çevreci Reklam

Ana Sayfa » Serbest » Çevreci Reklam
Çevreci Reklam

İşletmeler reklam kampanyalarının içeriklerinde, hazırlanmasında ve sunumu sırasında hedef kitlelerine doğaya ve çevreye duyarlı, doğanın korunma sına azami özen gösterdiklerini açıkça ortaya koyan reklamlar sunmalı ve bunun reklam politikalarının temelini oluşturduğunu belirtmelidir.

Çevre odaklı işletme reklamlarından bazıları şunlardır;

Bağışta Bulunmak: İşletme çevre ile ilgili projeleri finansal olarak desteklemek veya çevreci gruplara doğrudan para bağışında bulunmak yoluyla kamuoyunu bu faaliyetlerinden haberdar edebilir. Bu konuda yararlanabileceği iki yaklaşım vardır. Bunlardan biri işletme ürün satışlarına bağlı olarak parasal destek sağlayabilir. Ürün satışlarının belirli bir yüzdesini belirli bir gruba veya çevresel anaçlı bir faaliyet için parasal katkıda bulunur. Örneğin, geçmiş yıllarda bir temizlik deterjanı firmasının ürünlerinin belirli bir yüzdesinin Topkapı Sarayı nın  temizlenmesi için harcanacağını açıklayan bir kampanya düzenlenmesi gibi, ikincisi ise işletmenin çevreci gruba doğrudan bağışta bulunmasıdır.

Çevreyi Koruma Faaliyetleri: Doğal yaşamı korumak amacıyla bu tür ortamlarda arazi satın alarak mevcut durumun devamını sağlamak amacıyla yapılan faaliyetlerdir. Bu tür iletişimde vurgulanan harcamanın kendisi değil, harcamanın sonuçlarıdır. Özellikle belgesellerde bu tür bilgilere sıkça rastlanmaktadır. Ayrıca işletmeler, zaman ve işgücü desteği sağlama veya çevre ile ilgili eğitim programları hazırlama destek olma yoluna da gidebilir.

Çevresel Konularda Sorumlu Davranışlarda Bulunduğunu Göstermek: Ürünlerinin üretimi ile ilgili çevre kirliliğini azaltmak amacıyla üretim ortamının yeniden düzenlenmesi, ürünlerin paketlenmesinde geri dönüşebilir malzemelerin kullanılması gibi konularda bilgi verilen reklamlar. Örnegin, Wal-Mart çevre dostu ürünleri satmaya özen gösterdiğini mağaza teşhirlerinde kullanılan malzemelerin geri dönüşülebilir olduğunu vurgulayarak hedef kitlesinin gözünde çevre yönlü imajını iyileştirmeye çalışmıştır.

Çevreci Reklam - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Chat – Sohbet

Chat – Sohbet 06 Nisan 2011

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi AŞK BENDE KALDI Çekirgeler hakkında bilmedikleriniz Radyonun İcadı Bulutlar nasıl oluşur? Kırmizi güller Teşekkür et , Mutlu aşkı yaşa

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır