Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Robot Kontrolünde, Diyet

Ana Sayfa » Teknoloji » Robot Kontrolünde, Diyet
Robot Kontrolünde, Diyet

Gelişen teknoloji çağında artık beslenmemizden de robotlar sorumlu olacak. Amerikan Intuitive Automata Firması 2010 yılı sonunda robot beslenme danışmanı ?Autom?u piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

?Technology Review? dergisinin haberine göre Autom, kullanıcısına günlük beslenme alışkanlıkları ve vücut aktiviteleriyle ilgili önerilerde bulunacak.

Kilo vermeye çalışan kişilerle ilgili yapılan araştırmalar, bu kişilerin diyet sürecinde yaşadıkları hayal kırıklıkları ve başarısızlıkları diyetisyenleriyle paylaşmaya çekindiklerini ve içinde bulundukları durumdan utandıklarını ortaya koyuyor. Diyetisyen robot Autom?un üretim fikri de bunun üzerine doğdu. Autom sayesinde diyet yapan kişilerin bu olumsuz düşüncelerden kurtulması amaçlanıyor. Üstelik Autom, diyet yapan kişilere gerekli psikolojik desteği de sağlayacak.

Zira bazı kişiler için kilo vermek diğerlerine göre çok daha büyük bir sorun. Bu kişiler genellikle kilo verdireceği söylenen her şeyi sorgusuz sualsiz uygulama eğiliminde olabiliyor. Sabah aç karnına içine limon sıkılmış su içmek, öğün atlamak, spor yapılıyorsa normalden fazla yemek, sık sık hamama gitmek, sadece diyet ürünler tüketmek? Ancak bu yöntemlerin hiçbirini uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün değil. Kilo vermek için sağlıklı beslenme ve düzenli sporun hayatın bir parçası haline getirilmesi gerekiyor. Autom bu amaca ulaşmak için teknolojik bir yardımcı olarak hayatımıza girecek.

Autom fikri firmanın kurucusu Cory Kidd?in aklına Cambridge Universitesi Massachusetts Teknoloji Enstitüsü?nde yaptığı uzun süreli insan-makine ilişkileri çalışmaları sırasında geldi. Kidd, robotun ilk kapsamlı beta sürümünün 2010 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini, ürünün pazarlamasınınsa sağlık sigortası ve diyet danışmanlığı firmaları aracılığıyla yapılacağını belirtti. Aynı zamanda internet üzerinden de satışı yapılacak robotun piyasa fiyatının 400?500 Amerikan doları arasında olması planlanıyor.

Robot Kontrolünde, Diyet - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI17 Aralık 2009

Daha neler görecez bakalım. Bizi bozar arkadaş robot mobot :) bize gelmez. Gerçi diyete ihtiyacım olduguda söylenemez zaten :)

DewiLKinG21 Aralık 2009

Robot mu ? Şimdi de robot mu bize bakıcak :) Biraz fazLaLığım var ama ben haLimden memnunum :) memnun oLmasam biLe bi robot kontroLünde diyet yapamam :) TşkrLer payLaşm için.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

BALAD ignore komutları ve kullanımı İbrahim Tatlıses parlı cami özellikleri Bilgisayara Format Atmak Zararlı Mı? Serbest yazılım – GNU

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır