Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Şirinler (Smurf)

Ana Sayfa » Haber » Şirinler (Smurf)
Şirinler (Smurf)

Şirinler yıllardır komünizm propagandası yapmakla suçlanmış ABD’de bir dönem gösterimi yasaklanmıştır.
Bunun nedeni para olmadan komünal bir yaşam sürmeleri, Şirin Baba’nın Karl Marx’a benzemesi ve kızıl şapka giymesidir. Herkes kendi işini yapıyordur ve mutludur. Herkes aynı şeyi giyiyordur. Çizgi filmdeki Gargamel papaz cübbesi giyer ve dini sembolize eder, altın ve para düşkünüdür(kapitalizm) ve onları yeme(misyonerlik) gibi pek çok gizli unsur bulundurduğu iddia edilmiştir.
Şirinler çizgi filminin yaratıcısı Peyo, sosyalisttir. Şirinleri ortaya çıkardığı zaman iki kutuplu bir dünya vardı. Bir tarafta ABD diğer tarafta SSCB. Sosyalist olan Peyo, yaptığı çizgifilmle bir mesaj vermek ve emperyalist Amerika’ya karşı bu yolla propaganda yapmak istemiştir.
Şirinler köyünde bir tek bile ibadethane bulunmaz. Ne kilise, ne havra, ne camii.
Şirinler köyünde para kullanan kimseyi gördünüz mü şimdiye kadar hiç? Para kullanılmaz evet, ama herkes kendine gerekli olan şeyleri bedava edinir. Tembel şirin bile hiç bir iş yapmadığı halde bütün şirinlerle aynı standartlarda yaşamaktadır(tembellik hakkı). Şirin çileği tarlaları sadece bir şirine ait değildir, bütün şirinler bu tarlada hak sahibidir.
Gargamel’in kedisi Azman ise(orijinaldeki adı Azrail’dir bu kedinin) ABD’nin peşinden ayrılmayan küçük ülkeleri sembolize eder.
Ayrıca Şirinlerin İngilizce yazılımı Smurf’tür, bu da ‘socialist men under red flag’ yani kızıl bayrak altında yaşayan adamlar.
Şirinlerin temsil ettiği çok farklı unsurlar da vardır. Örneğin Şirine feminizmi, Süslü eşcinselliği, Güçlü şirin maço erkeği temsil eder.

Şirinler (Smurf) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

DewiLKinG27 Aralık 2009

Bunun byLe oLduğunu hiç biLmiyordm.Çok severek izLerdm meğersem neLeri izLiyormuşuz da haberimiz yokmuş.TşkrLer biLgi payLaşımı için.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

samsun uzman oto ev anahtar servisi İrisin iltihaplanması Kötü hatıralar ilaçsız da silinebiliyor Sanal Korsanlar Yılbaşında da İşbaşında Laptop Takip Sistemi BİR YERDEN SONRA

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır