Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz

Ana Sayfa » Haber » Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz
Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz

Herkesin hayali değişimi, hiç uğraşmaksızın şu fazla kilolardan kurtulabilmek? Ama tam ter­sine, ağır diyetler, ya da yoğun egzersiz prog­ramlarıyla kendinize eziyet edip duruyorsunuz. Oysa ki bu türden radikal ve alışması güç deği­şiklikler yerine, yapacağınız birkaç basit ve acı­sız değişiklikle vücudunuzu bir şekle sokmanız çok da zor değil.

Yürüyün: Haftanın 4 günü televizyon seyret­meye ayırdığınız yarım saatten feraget edin. Şöyle yarım saatlik bir yürüyüşle 228 kalori ya­kabilirsiniz. Yürüyüşe bir arkadaşınızı da davet edin. Böylece sıkılmazsınız.
Su için: Susuzluğunuzu gidermek için gazlı içecekler, şekerli meyve suları yerine suyu tercih edin. Her bir kutu kolada 7 çay kaşağı kadar şeker bulunur. Günde 1 tane daha az kola içmekle haftada 903 kalori daha az almış olacaksınız. Di­yet içecek seçeneği de bulunmakta ama tatlan­dırıcılarla ilgili olumsuz söylentileri dikkate ala­cak olursak, su ve sodaya sarılmakta fayda var.
Daha yavaş yiyin: Beyniniz, yemek yediğinizi yemeye başladıktan 10 dakika sonra algılar. Eğer yavaş yerseniz, beyniniz doyduğunuzu ça­buk anlar.

Bu da her öğün de daha az yemek yiyeceği­niz anlamına gelir. Bu basit hileyle günde en az 125 kalori daha az alabilirsiniz. Ancak önce tele­vizyonu kapatıp masaya oturun ve lokmaları çok iyi çiğneyin. Günde 125 kalori eksik yiyerek, haftada 875 kalori daha az alabilirsiniz.

Bisiklete atlayın
En son model, şık bir bisiklet olmak zorunda değil bisikletiniz. Ama her cumartesi ve Pazar yapacağınız birer saatlik bisiklet sürüşüyle top­lam 875 kalori yakalayabilirsiniz.
Eğer bunu yapamıyorsanız, bu hafta sonu fitness çalışmasını parçalara ayırabilirsiniz. Mesela haftada dört kez yapacağınız 15 dakikalık kısa bisiklet seyahatleri de aynı işlevi görür.

Zahmetsizce de kilo verebilirsiniz - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI17 Haziran 2009

Evet yukarıda yazılanlar uygulanırsa zahmetsizce kilo verilebilir:) kilo sorunu olan arkadaşlar için birebirdir. paylaşım için saolun.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgisayarda Arızalı Donanım Tespit. Düzce Şifa Eczanesi Tarihin en büyük 10 komplo teorisi KULAZ RENT A CAR Bing, Google’yi Geçti YANLIZLIK

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır