Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Almanya’dan, Türk takımlarına özel maç yasağı

Ana Sayfa » Spor » Almanya’dan, Türk takımlarına özel maç yasağı
Almanya’dan, Türk takımlarına özel maç yasağı

Almanya Futbol Federasyonu, Türk takımlarının Almanya sınırları içinde özel maç oynamasını yasakladı.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB), statlarda meşale yakılması ve taraftarların sahaya girmelerinden dolayı Türk takımlarına Almanya sınırları içinde özel maç oynamasını yasakladı.

Geçen yıl Galatasaray -İnter ve Fenerbahçe -Nürnberg karşılaşmalarını örnek gösteren DFB’nin bu sezondan itibaren Türk takımlarına özel maç izini vermediği belirtildi.

Alman Federasyonu’nun iki yıl önce Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Borissia Park’ta oynanan Dostluk Kupası maçında yaşanan olayları da not ettiği, maç organizasyonu için izin isteyen firmalara bu mücadeleyi hatırlattığı öğrenildi.

Son olarak bir Alman şirketin, G.Saray’ın Rosenheim’la 11 Temmuz’da yapacağı özel maç için DFB’ye başvurduğu; ancak güvenlik gerekçesiyle müsabakaya onay çıkmadığı bildirildi.

Yanıcı maddelerin stada sokulmasının yasak olduğu Almanya ‘da, bu tür güvenliği zayıf maçlarda kontrolün zor olacağına dikkat çekilerek tüm taleplerin reddedildiği kaydedildi.

Almanya ‘daki şirketlerin bu sorunu aşmaya çalıştıkları aktarıldı.

Türk takımlarının da kararın değişmesi yönünde talepte bulunacakları gelen bilgiler arasında. DFB’nin geri adım atmaması halinde ise kamp merkezlerinin Hollanda ve Avusturya ‘ya kayacağı söyleniyor.(zaman)

Almanya’dan, Türk takımlarına özel maç yasağı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi Uzun süren baş ağrılarına dikkat! Hislerimle Batan Güneş Gözün tembelleşmesi Ardıç Ağacı Hayvanlar Jiletin icadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır