Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

iktisat

Ana Sayfa » Serbest » Ekonomi » iktisat
iktisat

İktisat, ekonomi, tutum bilimi ya da geçim bilimi; üretim, dağıtım, tüketim, ticaret, değişim ve bölüşüm ile ilgili etkinliklerin bütünü ile bu etkinlikleri inceleyen bir bilim dalıdır. Ekonomi kitaplarında geçen bir ekonomi tanımı ise şu şekilde yapılabilir: Ekonomi; sınırsız (sonsuz) insan ihtiyaç ve isteklerinin, sınırlı (kıt) üretim kaynakları ile en iyi şekilde nasıl gidirelebileceğini inceleyen bir bilim dalıdır.

Bir etkinlikler bütününü olarak iktisat ya da ekonominin yapısı, uygarlık tarihi ve toplumsal yapılanmalar ile yakından ilişkilidir.

Daha genel olarak iktisat toplumların nasıl zenginleşeceği ve refah seviyelerinin artacağı sorusuna cevap arar. Bu süreçte izlenecek politikalar, işsizlik, enflasyon, üretim düzeyi gibi kavramlar iktisatın inceleme alanına girer.

iktisat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

FBI26 Aralık 2009

İktisat ile ekonomi zaten bir bütün olarak görülüyor artık.. benzerlikleri oldukça fazla.. iktisat ve ekonomi derslerinin bayağı ağır olduğunuda unutmamak lazım.. Güzel bilgilendirme yapılmış.. iyi bir paylaşım olmuş..

DewiLKinG26 Aralık 2009

DersLeri çok zor ama ben başarıyorm nedense :) Çoğu kişi sınavdan zayıf aLırken ben yüksek aLdım :) Artk iktisad tüm herkesi iLgiLendiriyor.İktisad iLe ekonomi birbirine çok benzemektedir hatta aynıdır.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sohbet Güncellendi YILDIZ PLASTİK Coğrafya Sevgililer Gününde Aldıgınız Hediye başka bi adrese giderse Gökyüzü kralı Boeing yolda Windows Server 2003 Kurulum Hamileyken saç boyatılabilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

kelebek.gen.tr – kelebek mirc - Tüm Hakları Saklıdır