Kelebek Script® v.Sohbet Meşgul Sistem Menü Tanıtımı

Kelebek v.Sohbet mIRC Script tanıtımlarımıza devam ediyoruz.mIRC Scriptinizde gördüğünüz eklenen her menü yeni bir özellik ve kolaylıktır.

Bu yazıda sizlere Kolay Ulaşım Menüsü’nde bulunan ” Meşgul Sistem “ özelliğini tanıtacağım.

Üstbar Menü’den Kolay Ulaşım butonuna tıklandığında karşımıza yukarıdaki gibi bir pencere açılacaktır.Meşgul Sistem menü butonu da bu pencere içerisinde yer alan ve yukarıdaki resimde seçili olarak gözüken ( mouse ile seçildiğinde mavi olarak belirmiştir.) özelliktir.

Bu özellik Kelebek Script’lerinin diğer versiyonlarında da koderler tarafından tasarlanmış bir özellik olan ve IRC’de Away Menüsü olarak bildiğimiz sistemdir.

İşiniz var, bilgisayar başında değilsiniz,ancak çeşitli kanallar görevlisiniz ve kanal kuralı olarak meşgul olduğunuzda yetkinizi devre dışı bırakmalısınız..O halde yapmanız gereken şey yukarıdaki resimde görülen Meşgul Sistem menü butonuna basmaktır.

Artık Meşgul Sistem seçeneğine ulaşmış bulunuyoruz.Bu pencerede;

Nicke Eklenecek Nick
Sebep
Away Ol
Geri Dön

seçenekleri mevcuttur.Bilgisayar başında olmadığınızda away konuma geçtiğiniz takdirde meşgul olduğunuzu sunucudaki arkadaşlarınıza bildirebilmeniz için nickinize bir ek ilave edebilirsiniz.Böylece meşgul olduğunuzu nickinizin yanında yazacak olan dikkat çekici yazı sayesinde belirtebilirsiniz.

Nickiniz kanal genelinde yazıldığında Meşgul durumunuz kanal geneline bildirilecektir.Kolay ve güzel bir özellik.İyi günlerde kullanın..


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

“Kelebek Script® v.Sohbet Meşgul Sistem Menü Tanıtımı” için 3 cevap

 1. FBI
  FBI

  Güzel bi away seçeneği hazırlanmış diyebilirim..Sade ve güzel bi çalışma..

 2. recep noyan
  yaman_

  güzel bir emek verilmiş

 3. toprak arsLan
  GRUP84

  evt işe yaRaR bir away tekniği..tşkler

Bir cevap yazın