Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kelebek Script® v.eLite “Hızlı Menü” Seçeneği Tanıtımı

Ana Sayfa » Kelebek Script » Kelebek v. Elite » Kelebek Script® v.eLite “Hızlı Menü” Seçeneği Tanıtımı
Kelebek Script® v.eLite “Hızlı Menü” Seçeneği Tanıtımı

Kelebek Script v.Elite’de Üstbar menülerinin tanıtımına devam ediyoruz ve her defasında yeni,kullanışlı ve akıllıca tasarlanmış özelliklerle tanışıyoruz.Üstbarda bulunan Hızlı Menü seçeneğine tıklandığında aşağıdaki gibi bir pencere ekranınızda belirecektir.

Hızlı Menü seçeneğinin alt kategorilere ayrılmış özellikleri şöyledir;

*BadNick Listesi

*BadIdent Listesi

*Black Listesi

*Proxy Listesi

*Reklam Listesi

*Küfür Listesi

*Tel No Listesi

*Argo Listesi

*Ame Kısıtlaması

*Amsg Kısıtlaması

*Gir/Çık Gereksizleri

*Muaf Listesi

*Korumam Altındakiler

*Auto Voice Listesi

*Auto Op Listesi

*Kelebek Upload Sihirbazı

*Webli Kanal Sistemi

*Sanal Klavye Sistemi

*Foto çekme Sistemi

Bu seçenekler yine siz çok değerli Kelebek.Gen.TR severler için tasarlanmıştır.Yukarıda belirtilen tüm bu özellikler sizlerin kaliteli ve huzurlu bir ortamda,ayrıcalıklı insanlarla rahat bir şekilde sohbet etmeniz için düşünüldü.Buradaki ilgili değişiklikleri kendi arzunuza göre kaydedip mIRC Scriptinizde ekstra işlem gerektirmeden sürekliliğini sağlayabilirsiniz.Böylece v.Elite sizin zamanınızın harcanmasını engelleyip,rahatınızı bozmadan yapmanız gereken tüm işlemleri kendisi otomatik olarak yerine getirir.

Hızlı Menüde bulunan özellikleri tanımaya devam ediyoruz;

Bad Nick: yazan yere kanal kurallarına aykırı olan ve eklemek istediğiniz kötü,ahlaka uymayan nickleri Ekle butonuna basarak kaydedebilirsiniz.Böylece yöneticiliğini yaptığınız kanallarda bu tarz nicklerin girişini engellemiş olacaksınız.

Yine identi( adresi, örnek: webdesign@Localoperator.kelebek.gen.tr gibi) uygunsuz olan kullanıcıların girişini engellemiş olacaksınız.

Bad Ident : yazan yere eklemek istediğiniz kötü içerikli identi yazıp Ekle butonuna basarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Böylece v.Elite kötü bir ident kullanan kullanıcı kanala girdiği gibi algılayıp kanala girişine engel olacaktır.

Black Listesi olarak geçen seçenek Kara liste olarak açılan paneldir.Bu panele saldırı yapan,sürekli kanalınızda küfreden bir nick olduğunda;

Düşman Nick : yazan yere nicki yazıp ekleyebilirsiniz.Böylece bu kişinin girişini engellemiş olacaksınız.

Proxy girişi yapmaya çalışan,kanal huzurunuzu bozan ip‘leri bu panele yazarak kaydedebilirsiniz.Böylece bu tarz bir ip kullanan kişi kanalınıza ikinci kez aynı saldırıyı yapamayacaktır.

Kanalınızda kullanılmasını istemediğiniz,ahlak dışı kelimeleri bu panel sayesinde v.Elite’in hafızasına kaydedebilirsiniz.Bu özellik sayesinde bu tarz bir kelime kullanan kişi otomatik olarak kanaldan uzaklaştırılacak ve diğer kullanıcıların rahatsız olmasına imkan tanımayacaktır.

Kanalınızda atılmasını istemediğiniz kişilerin nicklerini bu panele ekleyebilirsiniz.Böylece korumalarınız açık olsa bile nickini kaydettiğiniz kişiler yanlışlıkla bile kanalınızdan uzaklaştırılmaz.Bu seçenek sayesinde sevdiğiniz kişileri kanalınızda korumanız altına alabilirsiniz.

Yine ahlak dışı kelimeleri,argo sözcükleri ekleyebileceğiniz diğer bir paneldir.

/ame ve /amsg komutlarıyla bulunduğunuz tüm kanallara global mesaj atabilirsiniz.Böylece girmiş olduğunuz tüm kanallarda yazdığınız bu mesaj herkes tarafından görülecektir.Ancak #yönetim, #helper , #opers gibi IRC yönetimi ile alakalı ya da kısıtlama getirilmiş özel kanallara bu tarz mesajlarınızın yollanması yasaklanmış olabilir.Bu nedenle bu panele gireceğiniz kanalları kaydedip,ame ve amsg komutlarıyla yollamış olduğunuz mesajların gitmesine engel olacaksınız,bu tarz kanalların kurallarını çiğnememiş olup görevinizde herhangi bir aksaklık olmada devam edebileceksiniz.

Bu panel sayesinde Reklam yapmak isteyenleri engelleyebileceksiniz.Ekleyecek olacağınız kelimeleri kanal içerisinde kullanmak isteyen kişiler v.Elite tarafından otomatik olarak uzaklaştırılacaktır.

Yine bu panel de kanal içerisinde telefon numarası vermeye çalışan kişileri otomatik olarak kanaldan uzaklaştıracaktır.Biliyorsunuz ki bu tarz telefon numaralarını veren kişiler ya reklam amaçlı ya da insanlara sahtekarlık yapmak için bu tarz eylemlerde bulunurlar.Bu nedenle IRC sunucumuz üzerinde hiç bir kullanıcımızın mağdur olmaması için kanal yöneticilerinin bu seçeneği etkin konuma getirmeleri uygun olur.

En çok ilgi uyandıran bir özellik de “Sanal Klavye” uygulamasıdır.Klavyenizden yazarken sıkıldınız mı? Açık sanal klavyeyi hafızanızı geliştirin.Hangi harf nerede, bir tık ile yazmak istediklerinizi kolayca mouseniz ile yazabilirsiniz.

Kelebek Script® v.eLite “Hızlı Menü” Seçeneği Tanıtımı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BaRBaR25 Haziran 2009

Kanalımı nasıl korurum, o komut muydu ? bu komut muydu ? derdine son veren bir yapım. Kullanışlı ve herşey gayet açık ve net..

FBI28 Haziran 2009

Yok yok diyebilriz. Klavyede kendini geliştirmek isteyenlere sanal klavye seçeneği bile sunulmuş daha ne yapılabilirki..Bu Google eart eklenmemiş onuda eklesek tam olacak sanırım:)

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Koruma Sistemi

Koruma Sistemi 04 Eylül 2010

Kelebek Elite

Kelebek Elite 27 Ocak 2010

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öpme gözümden derdin Asuman Krause Resimleri Gurur ve Onur Mısır’daki ayaklanma kelebek etkisi Fail-i Meçhul Domuz gribinde yeni bir şok

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz Kelebek IRCd ve Kelebek Script ile ilgili her türlü yardımı HELPDESK alanından alabilrsiniz.

Kelebek mIRC Script Sohbet Sitesi - Tüm Hakları Saklıdır